Popularne tematy

 • Zdjęcie uśmiechniętej kobiety w okularach - prowadzącej szkolenie; po lewej grafika minecraft Angielski w galaktyce Minecraft Education Edition - szkolenie Microsoft
  10 grudnia br. Microsoft Polska zaprasza nauczycieli języka angielskiego w szkołach podstawowych na stacjonarne szkolenie, dotyczące wykorzystania Minecraft: Education Edition podczas zajęć.
 • Grafika przedstawiająca zarys twarzy Tadeusza Mazowieckiego, po prawej stronie zwielokrotniony napis Tadeusz Mazowiecki – człowiek nadziei i dialogu. Seminarium dla nauczycieli
  Dom Spotkań z Historią zaprasza nauczycieli na seminarium dotyczące pracy z pakietem edukacyjnym o Tadeuszu Mazowieckim pod redakcją Anny Ziarkowskiej i komiksu "Mazowiecki" autorstwa Anny Ziarkowskiej i Rafała Bujnowskiego. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o godzinie 17:00. Gościem specjalnym będzie Chris Niedenthal – autor najbardziej ikonicznych zdjęć z okresu stanu wojennego oraz najsłynniejszej fotografii Tadeusza Mazowieckiego: z dłonią ułożoną w znak zwycięstwa.
 • Bezpłatny projekt szkoleniowy „Lekcja:Enter”
  Centrum Edukacji Nauczycieli Potest prowadzi rekrutację do bezpłatnego projektu szkoleniowego „Lekcja:Enter”. Szkolenia kierowane są do nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących. Dyrektor szkoły zgłasza nauczycieli i szkołę do projektu.
 • Plakat z tekstem Zwiększ swoją wiedzę na temat finansów! Weź udział w Dniu Edukacji Finansowej
  Fundacja GPW zaprasza nauczycieli i rodziców, chcących zwiększać swoją wiedzę finansową, na 2 edycję Dnia Edukacji Finansowej. W programie: warsztaty i wykłady dotyczące zagadnień związanych z inwestowaniem, ale także szerzej – z zarządzaniem finansami osobistymi, kształtowaniem postaw przedsiębiorczych, czy cyberbezpieczeństwem. Wydarzenie odbędzie się 15 listopada w formule hybrydowej - online oraz stacjonarnie, w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.
 • Specjalny Wieczór dla nauczycieli w Centrum Nauki Kopernik
  Problem zmian klimatycznych, nadmierna globalna emisja CO2, ginąca bioróżnorodność czy problemy związane z przyrostem populacji niepokoją nie tylko nas dorosłych, ale także młodzież.
 • Grafika dwójki dzieci, trzymających się za ręce i napis "Dzieci same się nie obronią! REAGUJ na przemoc wobec dzieci!" | Webinar
  Według najnowszego badania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę aż 60% badanych zetknęło się z sytuacją krzywdzenia dziecka. Znaczna część świadków pozostała wobec tych zachowań bierna. Webinar jest częścią nowej kampanii FDDS "REAGUJ na przemoc wobec dzieci", której celem jest zachęcenie dorosłych do podejmowania działań w sytuacjach, gdy podejrzewają, albo widzą, że dziecko doświadcza przemocy. Spotkanie odbędzie się 15 listopada br.
 • Czarno-białe zdjęcie, przedstawiające postacie trzech osób, widziane z góry Krótko i na temat - relacje. Kurs dla nauczycieli szkół podstawowych
  14 listopada br. Centrum Kultury Filmowej oraz WCIES zaprasza nauczycieli i rodziców na warsztaty „Krótko i na temat - relacje". Spotkanie koncentrowało będzie się wokół ważnych dla dzieci i młodzieży tematów, jak presja ze strony rodziców i rówieśników, relacje rodzinne, relacje rówieśnicze, różnorodność, inność, poszukiwanie wartości. Punktem wyjścia do rozmowy będą filmy krótkometrażowe – fabularne, dokumentalne i animowane.
 • Skulony człowiek, z ukrytą między ramionami głową, siedzący boso na podłodze w pustym pomieszczeniu Międzynarodowa konferencja na temat przemocy i nękania w szkole
  5 listopada br. UNESCO i francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej, Młodzieży i Sportu organizują wspólnie konferencję międzynarodową online na temat przemocy i nękania w szkole. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej problemu, który narasta w skali całego globu, stworzenie możliwości dzielenia się doświadczeniami. Spotkanie odbędzie się w formule online. Prowadzone będzie w języku angielskim.
 • Plakat ze szczegółami wydarzenia. Po prawej stronie zdjęcia (w kółkach) trzech postaci (kadry z filmów) - kobiety i dwóch mężczyzn Bohaterki i bohaterowie niepodległości. Pomysły na lekcje z filmem
  3 listopada br. Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na webinar, podczas którego dowiecie się, jak wykorzystać krótkometrażowe filmy na lekcji o Święcie Niepodległości. Podczas spotkania weźmiecie udział w interaktywnych ćwiczeniach, które później będziecie mogli przeprowadzić w swojej klasie.
 • Grafika z tekstem i szczegółami warsztatów. Po Laboratorium edukacji CDT - warsztaty dla nauczycieli
  Centralny Dom Technologii zaprasza nauczycieli na darmowe, 2-dniowe warsztaty stacjonarne na temat nowoczesnych metod edukacji i ich praktycznego wykorzystania w sali szkolnej. Podczas szkolenia poznacie dokładnie #STEAM – interdyscyplinarną metodę prowadzenia projektów edukacyjnych. Dowiecie się także, jak w swojej pracy możecie sprytnie wykorzystywać Roboty Edukacyjne i Mikrokontrolery.