Popularne tematy

 • Akcja Żonkile – wolontariat dla uczniów i uczennic
  Zachęcamy nauczycieli i nauczycielki z Warszawy i okolic do zgłoszenia swojej szkoły do akcji Żonkile i włączenia się 19 kwietnia w obchody 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Jeśli chcesz wraz z uczniami i uczennicami rozdawać żonkile na ulicach Warszawy, wyślij formularz zgłoszeniowy do 13 lutego br.
 • Trwają zapisy do projektów edukacyjnych Uniwersytetu Dzieci w Klasie
  Projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci w Klasie to cykl 8 gotowych scenariuszy lekcyjnych o wybranej tematyce z zakresu nauk przyrodniczych, technicznych, humanistycznych i społecznych. Program składa się z 2 etapów: lekcji na rozgrzewkę, które pomogą Ci w integracji uczniów i oswojeniu ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych - związanych z głównym tematem projektu.
 • Astro Pi: misja zero - zgłoś klasę do programu
  Zadaniem dla osób indywidualnych lub zespołu będzie przygotowanie (w języku Python) wiadomości graficznej dla astronautów oraz pobrać dane dotyczące koloru z czujnika światła, które pojawią się na wyświetlaczu LED. To wyzwanie idealne dla początkujących programistów i programistek - zadanie nie wymaga specjalnego sprzętu ani zaawansowanych umiejętności kodowania. Rekrutacja do programu trwa do 17 marca br.
 • Twoi uczniowie lubią kino? Weźcie udział w Nowych Horyzontach Edukacji Filmowej!
  W ramach akcji uczniowie i nauczyciele mogą obejrzeć wybrane filmy z katalogu aż 150 produkcji. Wśród nich znalazły się zarówno klasyki, jak i filmy wyświetlane obecnie w kinach. Przed każdym seansem odbywa się multimedialna prelekcja, poświęcona danemu zagadnieniu. Nauczyciele, którzy dołączą do projektu, otrzymają także dostęp do interdyscyplinarnych materiałów dydaktycznych (jak informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy czy opinie psychologów).
 • Kilkuletnie uśmiechnięte dziewczynki, przytulające się. W tle drzewa, las "Włącz szkołę" w wolontariat | Program edukacyjny
  Zastanawiasz się, jak rozwijać empatię i odpowiedzialność u najmłodszych? Chcesz pokazać uczniom i uczennicom, jak mogą pomagać innym w wieku 7 czy 9 lat? Dołącz do programu "Włącz szkołę" i sprawdź, jak budować kompetencje społeczne dzieci za pomocą wolontariatu. Rekrutacja trwa do 5 lutego br.
 • Odwrócona szkoła – laboratorium narady uczniowskiej
  W ramach pilotażowego projektu „Odwrócona szkoła – laboratorium narady uczniowskiej”, Fundacja Pole Dialogu wprowadza do warszawskich szkół narady uczniowskie, czyli narzędzia deliberacyjne z obszaru tzw. mini-public. Zachęcamy do udziału w projekcie.
 • Junior Edu-Żywienie (JEŻ) - program edukacyjny
  Nawyki żywieniowe, wypracowane w dzieciństwie, często są kontynuowane w życiu dorosłym. Dlatego istotne jest, aby już od najmłodszych lat kształtować je w sposób prozdrowotny. W tym celu Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia przygotowało Junior-Edu-Żywienie (JEŻ) - program edukacji żywieniowej uczniów szkół podstawowych w klasach I-VI.