Kalendarz wydarzeń

 • Szkolenia dla rodziców i przedstawicieli rad rodziców

  Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń zaprasza rodziców na cykl szkoleń. Spotkania poprowadzą doświadczeni, certyfikowani trenerzy. Zachęcamy do udziału!

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • Wystawa „Satyrykon. Szkic ma moc"(otwiera się w nowej karcie)

  ściana zewnętrzna Muzeum Karykatury, wąska ulica Kozia, wisi szyld na ścianie

  Zobacz przegląd aktualnego rysunku satyrycznego z całego świata. W tym roku dwa konkursy organizowane w ramach legnickiego festiwalu "Satyrykon" połączono w jedną wystawę. W warszawskim Muzeum Karykatury obok konkursu głównego zostaną pokazane także prace z konkursu szkicowników.

  źródło: um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Byłeś_aś „nowy_a” w Warszawie? Opowiedz nam swoją historię!(otwiera się w nowej karcie)

  Byłeś_aś „nowy_a” w Warszawie? Opowiedz nam swoją historię!

  Dom Spotkań z Historią realizuje projekt dokumentacyjny o migracjach do Warszawy w latach 1945-2022. Poszukujemy rozmówczyń i rozmówców, którzy przeprowadzili się tutaj przed wielu laty albo całkiem niedawno, szukając szczęścia, kariery, miłości, wykształcenia, pracy lub z innych powodów. Z wybranymi osobami chcielibyśmy nagrywać wywiady w formacie wideo lub audio - Twoja opowieść może stać częścią Archiwum Historii Mówionej DSH i Ośrodka KARTA.

  źródło: wsparcie.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Akademia Praw Człowieka Amnesty International(otwiera się w nowej karcie)

  Napis "Prawa człowieka łamane są w ciszy", pod napisem fragment drutu kolczastego

  Zapraszamy do Akademii Praw Człowieka Amnesty International - wielojęzycznej platformy e-learningowej, dzięki której pogłębisz swoją wiedzę na temat praw człowieka! Dzięki Akademii poczujesz motywację, by zabrać głos w ich obronie i rozpocząć pozytywne zmiany w swoim otoczeniu! Dołącz do społeczności ponad 70 tysięcy osób uczących się o prawach człowieka z całego świata!

  źródło: wsparcie.um.warszawa.pl(otwiera się w nowej karcie)

 • Targi Książki Historycznej

  XXXI edycja Targów Książki Historycznej odbędzie się w dniach 30 listopada – 3 grudnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Organizatorem Targów jest Fundacja Historia i Kultura, Narodowy Instytut Muzeów, Instytut Pamięci Narodowej oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • Konferencja Szkoła Relacji

  Konferencja ma na celu dostarczyć wartościowego wsparcia i edukacji dla nauczycieli, którzy chcą lepiej zrozumieć i efektywniej pracować z uczniami. Składa się z sześciu interaktywnych webinarów, dotyczących różnych aspektów pracy nauczyciela - w tym pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami oraz doświadczających problemów zdrowia psychicznego. Udział bezpłatny.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • Wakacje z angielskim, czyli wszystko o Teaching English in Poland | WEBINARY

  Już dziś rusza cykl darmowych webinariów "Wakacje z angielskim, czyli wszystko o Teaching English in Poland"! Spotkania poprowadzą najlepsi specjaliści i trenerzy w zakresie nauki języka angielskiego. Opowiedzą oni m. in. o metodyce kreatywnego nauczania języka angielskiego, aspektach organizacji obozu językowego oraz o międzynarodowej współpracy polskich i amerykańskich nauczycieli.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • Cyfrowe wieczory dla rodziców, czyli o bezpieczeństwie dzieci w sieci

  Internet jest integralną częścią naszego życia, dlatego powinniśmy zrozumieć, jakie niesie ze sobą wyzwania i zagrożenia. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci i młodzieży. O tym, jak rozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie w sieci opowiedzą podczas serii webinarów eksperci NASK.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • (S)pokój nauczycielski - spotkania o uważności

  (S)pokój nauczycielski – Mindfulness Cafe to cykl spotkań online, dotyczący praktykowania uważności. Dedykowany jest on nauczycielom, pedagogom oraz rodzicom dzieci w wieku szkolnym.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • System wsparcia - dziecko, rodzina, szkoła

  Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia wezmą udział w rozmowach, warsztatach i wykładach dotyczących szeroko pojętej profilaktyki zdrowia psychicznego. Organizatorem spotkania jest Uniwersytet SWPS.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • „Dzieci i młodzież online. Instrukcja obsługi” - konferencja dla nauczycieli

  Celem konferencji jest podniesienie świadomości nauczycieli na temat zagrożeń, jakie niesie ze sobą Internet, a także przekazanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do bezpiecznego korzystania z Internetu przez uczniów. Spotkanie odbędzie się w piątek 8 grudnia 2023 roku w Warszawie, w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytucie Audiowizualnym w sali Ziemia obiecana, przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 w godz. 9:00-16:00

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • Komunikacja bez przemocy | Webinar Uniwersytetu SWPS

  Na czym dokładnie polega komunikacja bez przemocy (NVC)? Jakie są jej główne założenia i jak wygląda w praktyce? W jaki sposób wykorzystać ją do rozwiązywania konfliktów? Jaką rolę odgrywa w niej empatia? Dlaczego NVC ma takie znaczenie w budowaniu zdrowych relacji i rozwiązywaniu konfliktów? Jaką rolę może odegrać komunikacja bez przemocy w wychowywaniu dzieci? Na te i wiele innych pytań odpowie certyfikowana trenerka CNVC Magdalena Malinowska-Berggren w rozmowie z psycholożką Joanną Flis.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • Mówię po polsku z Minecraft Education! Cz. 2 | Webinar

  Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprasza na dwa webinary dla nauczycieli, którzy pracują z uczniami mówiącymi w języku ukraińskim. Celem spotkań jest przede wszystkim zainspirowanie nauczycieli do tego, by wzbogacili swój warsztat pracy o narzędzia wspierające naukę języka polskiego.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • Zawodowe horyzonty

  Logo Akademii Pedagogiki Specjalnej - napis "Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Rok założenia 1922", grafika zarysów ludzkiej sylwetki

  Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie zaprasza udziału w Targach Praktyk, Staży i Pracy "Zawodowe horyzonty". Wydarzenie jest organizowane przez Biuro Praktyk i Biuro Karier.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl

 • Asy Internetu - szkolenia dla nauczycieli

  Chcesz dowiedzieć się, jak w ciekawy sposób rozmawiać z dziećmi i nastolatkami o internecie? Weź udział w szkoleniu Asów Internetu i naucz się, jak wzmacniać kompetencje cyfrowe i medialne uczniów, opierając się na takich wartościach, jak: uważność, rozsądek, siła, życzliwość i odwaga.

  źródło: edukacja.um.warszawa.pl