Eduwarszawa.pl

Eduwarszawa.pl: Szkolenia i wsparcie dla nauczycieli
Czym jest?
 

Eduwarszawa.pl stanowi kluczowy element transformacji cyfrowej warszawskiej oświaty. To jednolite, bezpieczne i wygodne cyfrowe środowisko nauki i pracy dla wszystkich nauczycieli i uczniów warszawskich szkół oraz placówek. Użytkownicy bezpłatnie otrzymają narzędzia cyfrowe do wykorzystania zarówno w pracy zdalnej, jak i nauczaniu stacjonarnym. 

Co oferuje?

Narzędzia ułatwiające pracę, dostępne bezpłatnie (również do użytku prywatnego) dla wszystkich jej użytkowników, w tym pakiet biurowy Microsoft Office ProPlus oraz służbową pocztę elektroniczną. Eduwarszawa.pl jest także platformą współpracy i komunikacji obejmującą nauczycielki i nauczycieli, uczennice i uczniów oraz urzędniczki i urzędników zajmujących się oświatą.

Jak korzystać?

Eduwarszawa.pl jest oparta na usłudze Microsoft 365. Konto otrzymuje się do dyrektora szkoły lub szkolnego administratora Eduwarszawy.pl. Można z niego korzystać we wszystkich szkołach, w których nauczycielka lub nauczyciel pracuje.

Gdzie szukać pomocy?

Pierwszą linią pomocy technicznej i merytorycznej jest szkolny administrator i szkolna społeczność. Warszawskie nauczycielki i nauczyciele chętnie dzielą się swoją wiedzą oraz umiejętnościami. Zalogowanym użytkowniczkom i użytkownikom obszerne materiały oraz filmy instruktażowe wraz z poradnikami udostępnia SharePoint Eduwarszawy.pl. W trudniejszych sprawach technicznych można wysłać pytanie na adres: eduwarszawa@eduwarszawa.pl lub zwrócić się do dzielnicowej koordynatorki lub koordynatora.W poszukiwaniu usystematyzowanych szkoleń z zakresu Eduwarszawy.pl można odwiedzić stronę Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES). 

Dokumenty

Załączniki:

Aktualności

Wyróżnione wydarzenia

  • Pracuj wygodnie – poznaj podstawy Worda

    Wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, udostępniamy bezpłatny kurs korzystania z aplikacji Microsoft Word. Kurs pochodzi od twórcy kanału Format C: na YouTube. Autor cyklu w przystępny sposób tłumaczy, jak używać edytora. Pokazuje, gdzie znaleźć każdą podstawową funkcję w menu. Jak ją zastosować, aby tekst wyglądał właśnie tak, jak chcemy.

  • Regulamin konkursu WawaCraft | 2021-22

    Głównym celem konkursu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych nauczycielek i nauczycieli oraz uczennic i uczniów na platformie Eduwarszawa.pl, z wykorzystaniem edukacyjnej wersji gry Minecraft. Dodatkowe cele to twórcza praca zespołowa oraz urozmaicenie i zwiększenie atrakcyjności zajęć szkolnych poprzez tworzenie własnych map edukacyjnych. Projekt WawaCraft został przygotowany z wykorzystaniem miejskiej platformy cyfrowej eduwarszawa.pl we współpracy z Microsoft Polska, Instytutem...

  • To już trzecie webinarium z serii "Środa z Eduwarszawa.pl"

    Podczas trzeciego z serii comiesięcznych webinariów “Środa z Eduwarszawa.pl” wystąpią: Krzysztof Siwy, który opowie, czym jest oraz jakie możliwości daje Uniwersytet 365 Supremo. Artur Rudnicki, który zaprezentuje przeglądarkę Microsoft Edge jako funkcjonalną aplikację do przechwytywania zawartości ekranu, obsługi pdf czy nawet rozwiązywania równań matematycznych. Karol Cudny, który przedstawi nową funkcjonalność w ramach platformy Eduwarszawa.pl – skrzynki współdzielone....