Edukacja ekologiczna

Edukacja ekologiczna

 • Konkursy ekologiczne Fundacji BOŚ
  Fundacja Banku Ochrony Środowiska zaprasza do udziału w konkursach ekologicznych dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Udział w konkursach jest bezpłatny.
 • Pawilon edukacyjny Kamień, w tle błękitne niebo. Wokół gromada ludzi Jesienna oferta Pawilonu Edukacyjnego Kamień
  Warsztaty, wykłady, spacery edukacyjne i zajęcia terenowe aktywizujące mieszkańców Warszawy to tylko część jesiennej oferty bezpłatnych zajęć Pawilonu Edukacyjnego Kamień. Druga odsłona projektu ZZW „W koronach miasta” startuje 3 września.
 • Pięć kolorowych koszy na śmieci i stos śmieci "Mini wysypisko". Nauka i zabawa z MPO
  „Mini wysypisko” to autorski projekt edukacyjny MPO Warszawa, który powstał z myślą o zabawie i edukacji najmłodszych. Warsztaty zostały zainicjowane w zeszłym roku. Od tamtego czasu uczestniczyło w nich już kilka tysięcy dzieci oraz dorosłych. Zapisy na spotkania trwają.
 • Grupa osób pracujących w ogrodzie Sąsiedzka rabatka | Tęczowe warsztaty ogrodnicze z Łukaszem Skopem
  Zostań miejskim ogrodnikiem! 25 czerwca muzeum Polin zaprasza mieszkańców i mieszkanki Warszawy, a szczególnie muranowian i muranowianki, do wspólnego sadzenia kwiatów i ziół na Łące – zielonym skwerze przed muzeum.
 • Klimat na widelcu. Jak tworzyć kampanie społeczne związane z żywnością i zmianami klimatu
  Jesteśmy przekonani, że nie możemy skutecznie przeciwdziałać zmianie klimatu, jeżeli nie uwzględnimy w naszych działaniach znaczącej roli produkcji, dystrybucji, przetwarzania i konsumpcji żywności. W istocie, niektóre źródła podają, że system żywnościowy przyczynia się do wytworzenia aż do 44 lub nawet 57% globalnie emitowanych gazów cieplarnianych.