• Artykuł

  Ruszył kurs online "Kwalifikacje twoją przyszłością - jak je zdobywać?" opracowany przez Instytut Badań Edukacyjnych przy współpracy z IBM SkillsBuild. Kurs tłumaczy, jak ważne we współczesnym świecie jest „uczenie się przez całe życie”, jak można korzystać z rozwiązań Zintegrowanego Systemu Edukacji, by sprostać wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy oraz jak w praktyce skorzystać z aplikacji Moje Portfolio w praktyce.

 • Artykuł

  Narodowa Agencja Programu Erasmus + i Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce zaprasza na V Kongres Edukacji, który odbędzie się 27 października 2022 r., o godzinie 12:00 w Audytorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego. Kluczowym tematem spotkania będzie umiędzynarodowienie w obszarze szeroko rozumianej edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem wartości jednoczących Europę.

 • Artykuł

  Od 24 września 2022 roku osobą pełniącą obowiązki dyrektora WCIES jest Pani Karolina Malczyk: https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/artykul-86 Jednocześnie informujemy, że w związku z awarią sieci ciepłowniczej w budynku, konieczne są modyfikacje w formach realizacji oferty placówki. Prosimy o bieżące śledzenie strony internetowej WCIES. https://um.warszawa.pl/waw/wcies/-/awaria

 • Artykuł

  Do 10 października br. szkoły średnie mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w szóstej edycji akcji promującej czytelnictwo „Upoluj swoją książkę”, będącej częścią ogólnopolskiej kampanii Czytaj PL.

 • Artykuł

  Konkurs dla przedszkoli – V edycja konkursu „Jesienne skarby w ogródku” Przyjrzyjcie się otaczającej Was okolicy, poszukajcie ciekawych skarbów jesiennej przyrody w ogródku przy przedszkolu i wspólnie z całą grupą przedstawcie je w formie plastycznej – technika dowolna! W konkursie wyłonimy do 20 przedszkoli, spośród których 10 placówek otrzyma nagrodę główną a 10 – nagrodę dodatkową. Nagrodą główną w jest możliwość udziału w edukacyjnym warsztacie przyrodniczym w Pawilonie...

 • Artykuł

  Zachęcamy uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Jestem Eko” dla klas IV-VIII. Organizatorem konkursu jest Instytut Badań Edukacyjnych, a patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki. Udział w konkursie można zgłosić do 14 października br.

 • Artykuł

  - kolejna, ok. 50-osobowa grupa warszawskich nauczycieli jest zainteresowana poprowadzeniem zajęć szachowych z najmłodszymi uczniami 30 września minął termin składania zgłoszeń do VIII edycji warszawskiego projektu „WARS i SAWA grają w szachy”, realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, we współpracy m.st. Warszawy i Polskiego Związku Szachowego. Do VIII edycji zakwalifikowało się 28 samorządowych szkół podstawowych (lista w załączniku ...

 • Artykuł

  Zapraszamy do udziału w akcji edukacyjnej o nielegalnym hazardzie. W ramach akcji chcemy pokazać: czym jest nielegalny hazard i jakie mogą być skutki uczestniczenia w takich grach zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych skutki uzależnień od hazardu Naszym celem jest też uświadomienie rodziców, że jeśli dzieci grają hazardowo, to w dużej mierze wynika to z braku świadomości zagrożeń u dorosłych. Dzieci uczą się różnych zachowań właśnie od...

 • Artykuł

  Nauczyciele i Dyrektorzy Szkół! Drodzy Przyjaciele! Jeszcze rok temu w dniu Waszego święta, Ukraina była bezpieczna i wolna. Realizowaliście swoją misję edukacyjną, cieszyliście się z sukcesów uczniów i podopiecznych, tworzyliście plany reformujące oświatę. Teraz Dzień Nauczyciela odbywa się w cieniu straszliwej wojny, której musieliście podporządkować całe swoje życie. Jednak wierzymy głęboko, że dzięki wielkiej determinacji Waszego narodu, agresja Rosji zostanie wkrótce odparta,...

 • Artykuł

  Jak "wyhodować" zdrowe miasta? Przyjazne dla mieszkańców i przyrody, bioróżnorodne, lokalne, energooszczędne? Wiele zależy od nas. Przekonacie się o tym podczas tegorocznej edycji Festiwalu Przemiany. Czekają na Was trzy dni pełne spotkań, wykładów, warsztatów i koncertów.

 • Artykuł

  STEAM Academy to organizowany przez Fundację Girls Code bezpłatny program szkoleń online (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics), skierowany do uczennic warszawskich i podwarszawskich liceów. W ramach akcji uczestniczki wezmą udział w 60 godzinach zajęć, zdobywając praktyczne umiejętności z obszaru STEAM oraz rozwijając umiejętności miękkie. Warsztaty będą prowadzone w weekendy, od listopada do grudnia.

 • Artykuł

  Fundacja Inspiring Girls Polska zaprasza na pierwszą edycję Konferencji Inspirowania Dziewczynek pod hasłem "Dziewczynki i Technologie". Wydarzenie skierowane jest do dorosłych interesariuszy działań wspierających dziewczynki i kobiety w Polsce - przedstawicieli biznesu, środowisk edukacyjnych, organizacji pozarządowych, a także rodziców i opiekunów. Spotkanie odbędzie się 10 października br. w siedzibie Centralnego Domu Technologii (ul. Krucza 50).

 • Artykuł

  Temat przewodni na lata 2022/2023 “Szkoła/placówka miejscem gościnności i współistnienia, w tym dla dzieci z Ukrainy” Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału w nowej X edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka. Zasady ubiegania się o przyznanie Nagrody określa Zarządzenie Nr 1450/2021 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 13 sierpnia 2021 r. https://bip.warszawa.pl/NR/exeres/72446AE4-F9E6-47CA-99C8-54E199B4A8EA,frameless.htm ...

 • Wydarzenie

  Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli warszawskich szkół i placówek do wzięcia udziału w szkoleniu organizowanym przez Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.

 • Artykuł

  Alians Przeciw Depresji, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Biuro Światowej Organizacji Zdrowia w Polsce zapraszają na konferencję dotyczącą zdrowia psychicznego.

 • Artykuł

  Tegoroczna edycja teatralnego święta dzieci i młodzieży odbędzie się w dniach 11-23 października. Jak co roku Festiwal prezentuje zarówno nowatorskie odczytania klasycznych pozycji repertuarowych, realizacje popularnej współczesnej literatury dla dzieci, jak i młodą dramaturgię prezentującą nowe tematy i języki teatralne. Do przeglądu spektakli dołączą także dwa nowe elementy programowe: Klub Dobrej Rozmowy i Focus (Ukraina/Białoruś).

 • Artykuł

  Warszawa organizuje w miejskich szkołach zajęcia z edukacji zdrowotnej oraz programy profilaktyki zdrowotnej dla dzieci i młodzieży. Tylko w 2022 r. miasto przeznaczy na ten cel blisko 12 mln zł – dzięki temu w placówkach prowadzone są warsztaty edukacyjne, ale również badania przesiewowe słuchu, pomiary ciśnienia tętniczego oraz bezpłatne szczepienia przeciw grypie i HPV.

 • Artykuł

  Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na cykl czterech webinarów, podczas których poznasz podstawy pracy nad znajomością języka polskiego z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Spotkania będą się odbywały w każdy czwartek, od 6 do 27 października. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

 • Artykuł

  Szanowni Państwo Dyrektorzy, zgodnie z § 6 ust. 1-4 Zarządzenia Nr 2034/2021 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 30 grudnia 2021 r. w sprawie ustalenia dysponentów środków przeznaczonych w 2022 r. na doskonalenie zawodowe nauczycieli oraz określenia trybu i terminów przyznawania dofinansowania za kształcenie nauczycielom zatrudnionym w szkołach i placówkach prowadzonych przez m.st. Warszawę do 3 października 2022 r. nauczyciele mogą składać wnioski o dofinansowanie do opłat za...

 • Artykuł

  Muzeum POLIN wraz Muzeum Pamięci Shoah w Paryżu, Muzeum Żydowskim im. Gaona w Wilnie oraz Międzynarodową Komisją ds. oceny zbrodni hitlerowskich i sowieckich reżimów okupacyjnych na Litwie zapraszają nauczycieli na polsko-litewskie seminarium poświęcone pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu antysemityzmowi. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 września br.

 • Artykuł

  Fundacja dla Wolności zaprasza nauczycieli warszawskich szkół podstawowych na szkolenie pt. "Praca z klasą wielokulturową - metody i konteksty"

 • Artykuł

  Dlaczego warto od dziecka starać się zrozumieć przestrzeń wokół siebie? Czy potrzebujemy wiedzieć więcej o architekturze? Jakie wartości wnosi to do naszego życia? Centralny Dom Technologii zaprasza na kolejny webinar z cyklu "Piątki dla nauczycieli", podczas którego zaproszeni eksperci omówią korzyści, inspiracje i źródła ciekawej wiedzy na temat nauczania architektury wśród dzieci. Spotkanie odbędzie się 30 września br. w formule online.

 • Artykuł

  Chcesz, aby twoje dziecko dbało o kondycję fizyczną i czuło się bezpiecznie w codziennych sytuacjach? Zapraszamy na zajęcia prozdrowotne z samoobrony dla dzieci.

 • Artykuł

  Zaczynamy kolejną edycję szkoleń realizowanych w ramach projektu „Warszawa programuje” we współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Zapraszamy warszawskich nauczycieli informatyki starszych klas szkoły podstawowej, szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich innych nauczycieli zainteresowanych tą tematyką.

 • Artykuł

  Jeszcze do piątku 30 września szkoły podstawowe mogą zgłosić się do kolejnej edycji miejskiego programu „WARS i SAWA grają w szachy”. W ramach projektu, Warszawa we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym, organizuje zajęcia szachowe dla uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz kursy dla nauczycieli z metodyki nauczania tej gry.