• Artykuł

  Drodzy Nauczyciele i Nauczycielki, Dyrektorzy i Dyrektorki szkół i placówek oświatowych oraz pracownicy administracyjni! Mili uczniowie! 14 października 2023 r. mija 250 lat od powołania przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Na pamiątkę tego wydarzenia od 1972 r. świętujemy dzień tych, bez których polska oświata nie mogłaby istnieć: nauczycieli. Fundamentu szkolnictwa. Oprócz nich system edukacji tworzą odpowiedzialni za całość funkcjonowania...

 • Artykuł

  Szanowni Państwo: Dyrektorzy i Dyrektorki, Nauczyciele i Nauczycielki, Pracownicy oświatowi! Drodzy Uczniowie i Uczennice wraz z Rodzicami! Tegoroczny Dzień Edukacji świętujemy w wyjątkowym czasie: przedwyborczej nadziei na wielką zmianę. Zarówno Wy, jak i Warszawa oraz całe polskie środowisko oświatowe bardzo jej potrzebujemy. Praca nauczyciela wymaga realnego docenienia, nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w odpowiednim, godnym wynagrodzeniu. Dyrektorom trzeba zwrócić...

 • Artykuł

  Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza uczniów z klas IV-VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. Zadanie polega na stworzeniu własnego ekslibrisu - znaku graficznego, za pomocą którego można „podpisać” swoje książki. Na autorów/autorki najlepszych prac czekają tablety graficzne do rysowania, profesjonalne materiały plastyczne oraz książki. Termin nadsyłania propozycji mija 27 listopada br.

 • Artykuł

  23 października poznamy laureatki i laureatów Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej. W tym roku Nagroda zostanie wręczona już po raz czternasty. Finałowa uroczystość odbędzie się w TR Warszawa.

 • Artykuł

  Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpłatnych szczepień przeciwko HPV. Szczepionka jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich dzieci od 9 do 18 roku życia. Szczepienia są całkowicie dobrowolne, a decyzje w ich sprawie podejmują rodzice lub opiekunowie po konsultacji z lekarzem.

 • Wydarzenie

  Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy wraz z TR Warszawa zaprasza na szkolenie "Teatr jako narzędzie budowania relacji i inicjowania młodzieżowej partycypacji" w ramach cyklu "ABC pracownika młodzieżowego".

 • Artykuł

  Działasz w młodzieżowej radzie lub samorządzie uczniowskim na terenie Warszawy? Chcesz podnieść swoje kompetencje i nauczyć się skutecznie od A do Z tworzyć projekty społeczne? Przyjdź na spotkanie informacyjne, dotyczące projektu "Realny wpływ"!

 • Artykuł

  Radosław Potrac, nauczyciel historii, wychowania do życia w rodzinie, nauczyciel wspomagający w Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 30 im. Powstańców 1863 r. w Warszawie, został Nauczycielem Roku 2023. Dwa równorzędne wyróżnienia w Konkursie trafiły do Anity Mańdok, nauczycielki języka polskiego jako ojczystego w Polskiej Szkole we Fryburgu (Badenia-Wirtembergia) oraz Marty Szymczyk, pedagożki w Społecznej Szkole Podstawowej Towarzystwa Oświatowego „Edukacja” w Łodzi.

 • Artykuł

  Zapraszamy uczniów VII oraz VIII klasy szkoły podstawowej do udziału w konkursie "Złap Zawód"! Zadanie polega na zapoznaniu się z krótkimi filmami o zawodach oraz rozwiązaniu quizów – za te działania przyznawane są punkty. Następnie punkty uczniów są sumowane – klasy z najwyższymi wynikami otrzymają wartościowe nagrody.

 • Artykuł

  XI edycja Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka Temat przewodni na lata 2023/2024 „My wychowujemy was, ale i wy nas wychowujecie“. Zapraszamy dyrektorów, nauczycieli i wychowawców do wzięcia udziału już w XI edycji Warszawskiej Nagrody Wychowawczej imienia Janusza Korczaka. Zasady ubiegania się o przyznanie Nagrody określa Zarządzenie Nr 1450/2021 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 13 sierpnia 2021 r. ...

 • Artykuł

  Rozpoczął się nabór do programu stypendialnego ADAMED SmartUP, który pomaga uczniom rozwijać naukowe talenty.

 • Artykuł

  Tylko do jutra studenci warszawskich uczelni – zarówno publicznych, jak i prywatnych – mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Stypendia trafią do osób, które oprócz dobrych wyników w nauce mogą pochwalić się sukcesami artystycznymi, naukowymi, sportowymi lub zaangażowaniem w działalność społeczną.

 • Artykuł

  Już 18-20 października młode talenty z Mazowsza zaprezentują swoje innowacyjne projekty i powalczą o zwycięstwo w Krajowym Finale Konkursu Explory. W trakcie corocznego święta nauki podczas Gdynia Explory Week uczniowie z Warszawy przedstawią m.in. pomysł stworzenia okularów na kręgosłup, aplikację ułatwiającą znalezienie wolnego miejsca parkingowego czy koncepcję programu komputerowego, który umożliwi rozpoznanie złośliwości nowotworu piersi.

 • Artykuł

  23 października (poniedziałek) 2023 r. zapraszamy nauczycieli, edukatorów, muzealników, bibliotekarzy oraz studentów na sesję naukowo-edukacyjną „Praktycy, edukatorzy, nauczyciele – jak uczyć o Korczaku i Korczakiem? Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4 w partnerstwie z Biblioteką Publiczną im. Zygmunta Łazarskiego w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy i Polskim Stowarzyszeniem im. Janusza Korczaka.

 • Wydarzenie

  Zapraszamy przedstawicieli szkół, które chcą ubiegać się w bieżącym roku szkolnym o Honorowe Wyróżnienie Prezydenta m.st. Warszawy „Szkoła z pomysłem”, na spotkanie informacyjno – instruktażowe nt. temat. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane założenia projektu. Omówione będą również zasady przygotowania wniosku, by dokumenty szkół aplikując o Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem” spełniały zarówno wymogi formalne jak i merytoryczne. Zapisy w elektronicznym systemie rejestracji

 • Artykuł

  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie ogłasza konkurs poetycki dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Przyroda w moim sąsiedztwie”.

 • Artykuł

  W dniu 29 września w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń odbyła się konferencja inauguracyjna projektu „Programowanie w praktyce – warszawski projekt edukacji cyfrowej w szkołach”. Jej organizatorem był lider projektu, czyli Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy i WCIES. W konferencji wzięła udział także Fundacja Liga Niezwykłych Umysłów, która jest partnerem w projekcie. Konferencja umożliwiła prezentację założeń projektu oraz dotychczasowych działań, a ...

 • Artykuł

  Дорогі друзі: директори, вчителі та працівники освіти з України! Коли ми вітали вас з Днем вчителя у жовтні минулого року, ми й подумати не могли, що жорстока війна з російським агресором триватиме ще 12 місяців. Тому ми хотіли б почати з висловлення нашої глибокої солідарності з героїчним українським народом, який бореться за свободу від імені всього демократичного світу. Ми знаємо, наскільки важким є цей час і для вас - вчителів, які проживають у Польщі. Окрім викликів вашої...

 • Artykuł

  Fundacja Manzana zaprasza uczniów z klas 5 i 6 szkoły podstawowej (szczególnie tych, którzy mierzą się z nieśmiałością) na spotkania grupy rozwojowej. Co możecie zyskać, uczestnicząc w zajęciach? Lepiej poznacie siebie, poćwiczycie wyrażanie własnej opinii oraz zwiększycie pewność siebie w relacji z innymi.

 • Wydarzenie

  Zapraszamy na kolejny webinar z cyklu "O kosmosie przy kawie". Podczas spotkania eksperci opowiedzą o ARISS (Amateur Radio on the International Space Station) - organizacji, która umożliwia nawiązanie łączności radiowych z Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

 • Artykuł

  5 października br. Biuro Edukacji Kosmicznej Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli i edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą w wieku od 7 do 19 lat na bezpłatne webinarium online. Uczestnicy dowiedzą się co zmieniło się w Wyzwaniu Moon Camp w roku szkolnym 2023/24 i jak organizatorzy będą ich wspierać, by wzięli udział w tym projekcie.

 • Wydarzenie

  Już 27 października odbędzie się międzynarodowa Konferencja Pediatric Innovation Day, której celem jest promowanie innowacji w pediatrii. W wydarzeniu udział wezmą specjaliści, medycy oraz innowatorzy, którzy każdego dnia realizują działania mające na celu propagowanie i wdrażanie innowacji w dziecięcych szpitalach. Jedną z nich jest Janene Freuch – Profesor Nadzwyczajny w Centrum Medycznym Uniwersytetu Stanforda, która wystąpi na konferencji jako jedna z głównych prelegentek.

 • Artykuł

  Jakie mamy prawa do korzystania z telefonów w szkole? Jak radzić sobie z hejtem w sieci? Dlaczego potrzebujemy odpoczynku od nowych technologii? Co robić, żeby dbać o prawa młodych ludzi w świecie cyfrowym? Zapraszamy do udziału online w wydarzeniu „Szkolna WYprawa. 3. Warszawska debata o prawach uczniowskich”.

 • Artykuł

  Fundacja na Rzecz Wielkich Historii wspólnie z Centrum Rozwoju Pomysłów Kreatywnych zapraszają uczniów (16+) i nauczycieli szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie This Game of Mine. Oparty jest on na pierwszej w historii polskiej edukacji grze, która znalazła się wśród propozycji szkolnych lektur uzupełniających – This War of Mine, produkcji polskiego studia 11 bit studios. Konkurs wystartował 11 września 2023 r. i potrwa do połowy listopada.

 • Wydarzenie

  Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zaprasza nauczycieli do udziału w szkoleniu przygotowującym do nauki nowego przedmiotu Biznes i Zarządzanie. Podczas spotkania zostaną omówione w sposób praktyczny wybrane zagadnienia z podstawy programowej BiZ, w szczególności istotne zmiany w stosunku do wcześniejszej podstawy programowej Podstaw Przedsiębiorczości.