• Artykuł

  Warszawski Miesiąc Równości to cykl czerwcowych wydarzeń, którymi miasto promuje różnorodność społeczną, równe traktowanie i prawa człowieka. Kulminacją będzie Parada Równości – w najbliższą sobotę.

 • Artykuł

  Chcesz wprowadzić kosmos na zajęcia z uczniami, ale nie masz w tym doświadczenia? Słyszysz o ciekawych projektach edukacyjnych, ale nie wiesz jak się do nich zabrać? Pracujesz w mniejszej miejscowości lub z dziećmi / młodzieżą zagrożoną wykluczeniem i chcesz zapewnić im dostęp do wartościowej edukacji? To dla Ciebie jest Letnia Szkoła Edukacji Kosmicznej!

 • Artykuł

  Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli przedmiotów ścisłych, humanistycznych, przyrodniczych oraz osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą klas 6-8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całej Polski na bezpłatne warsztaty online „Fakty o klimacie”.

 • Artykuł

  Wystawa “Dorastanie w wielu kulturach” to przestrzeń, w której młode osoby pochodzące z różnych państw i kultur będą mogły opowiedzieć o sobie, o tym, co dla nich ważne, co skrywa ich wyobraźnia. Każde z dzieł to ich własna, indywidualna opowieść, którą zdecydowały się z nami podzielić. Poprzez język sztuki i środki wyrazu artystycznego odbiorcy i odbiorczynie będą mogli i mogły dowiedzieć się, czym dla młodych ludzi żyjących w wielu kulturach jest etap dorastania, jak go czują i...

 • Artykuł

  Szkolenia są realizowane przez Stowarzyszenie Vox Humana w ramach projektu Wiadukt Kulturowy, współfinansowanego z funduszy m.st. Warszawa. Szkolenia są skierowane do asystentów kulturowych, nauczycieli, pedagogów, pracowników socjalnych, wolontariuszy oraz innych osób, pracujących z młodzieżą. Każde spotkanie będzie współprowadzone przez osobę, władającą językiem rosyjskim, ukraińskim lub białoruskim. Istnieje możliwość tłumaczenia. Można wziąć udział w dowolnej ilości spotkań....

 • Artykuł

  Centralny Dom Technologii zaprasza uczniów i uczennice do udziału w cyklu spotkań, dotyczących cyberbezpieczeństwa. Na zajęciach dowiecie się, jakie są najważniejsze zagrożenia, czyhające na was w Internecie. Wykształcicie także odpowiednie postawy korzystania z Sieci.

 • Artykuł

  Czy Twoi uczniowie są gotowi na dalszą naukę i wejście na rynek pracy w dobie postępującej cyfryzacji? Czy potrzebujesz pomysłu na ciekawe, angażujące i wartościowe zajęcia? Po raz drugi w Polsce mają Państwo szansę sprawdzić umiejętności cyfrowe uczniów (oraz swoje), poznać ich wyniki indywidualne i zbiorcze, a także zmierzyć się ze szkołami z całego kraju i stanąć do walki o atrakcyjne nagrody. Zapraszamy Państwa do udziału w IT Fitness Test 2023 Grupy Wyszehradzkiej i Ukrainy.

 • Artykuł

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom IX edycji konkursu "Mój wymarzony zawód” realizowanego przez Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego we współpracy z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy. Gratulujemy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i podzielili się ciekawymi pomysłami na swoją ścieżkę edukacyjno-zawodową. Życzymy realizacji marzeń zawodowych.

 • Artykuł

  Po dwuletniej przerwie wraca konferencja Muzealna EduAkcja Warszawy. Wydarzenie odbędzie się 26 września 2023 roku na Zamku Królewskim w Warszawie oraz w Muzeum Warszawy. Kierowane jest do nauczycielek i nauczycieli oraz osób pracujących w muzeach.

 • Artykuł

  MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy firma doradztwa podatkowego oraz kancelaria prawna Osborne Clarke Poland serdecznie zaprasza uczniów warszawskich liceów do udziału w II edycji płatnego stażu.

 • Artykuł

  Już jutro rusza VIII edycja Digital Youth Forum – imprezy dla młodzieży, dotyczącej bezpieczeństwa online i pozytywnego wykorzystywania nowych technologii. W programie premiera filmu „Dopamina”, koncert, konkursy, a przede wszystkim – wystąpienia wyjątkowych prelegentów.

 • Artykuł

  Zapraszamy młodzież w wieku 15-18 lat na spotkania dotyczące radzenia sobie ze stresem. Podczas warsztatów będziecie rysować, malować, tworzyć muzykę, uczyć się relaksacji, poznawać siebie i swoje emocje oraz tworzyć instalacje artystyczne.

 • Artykuł

  Fundacja Okonakino w ramach projektu „Od ciekawości do kreatywności. Film dokumentalny w szkole" ogłasza nabór publicznych szkół ponadpodstawowych do 3-letniego bezpłatnego projektu edukacyjnego.

 • Artykuł

  Faza rozgrywek w grupach tegorocznej Warszawskiej Ligi Debatanckiej dobiegła końca. Uczniowie 32 warszawskich szkół średnich przez siedem ligowych kolejek stoczyli ze sobą już blisko 100 debat w formacie oksfordzkim. Młodzi debatanci mieli okazję w kulturalny i ustrukturyzowany sposób dyskutować ze sobą na tematy z zakresu sportu, stosunków międzynarodowych, prawa, ekologii, a także varsavianistyki i polityki. Tematyka jest wymagająca, ale młodzież radzi sobie z nią wyśmienicie. ...

 • Artykuł

  Czy emocje mogą być częścią racjonalnych strategii i wyborów? Czy zawsze wiemy, co czujemy? Czy w polityce, a także w życiu w ogóle, są dobre i złe namiętności – czy zazdrość jest zawsze zła, a miłość zawsze dobra? Odpowiedź na te i inne pytania poznacie podczas zajęć Akademii Filozofii. Tematem przewodnim cyklu będzie "Namiętność i demokracja".

 • Artykuł

  Pomiędzy Wojewodą Mazowieckim a miastem stołecznym Warszawa została podpisana umowa nr 131/NPRC/2023/JST o dofinansowanie w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0” na rok 2023. Dofinansowanie zostało przyznane 215 placówkom/szkołom prowadzonym przez m.st. Warszawę. W kierunku interwencji 3.1 (placówki wychowania przedszkolnego) dofinansowano 111 placówek. W kierunku Interwencji 3.2 (szkoły) dofinansowanie otrzymały 104 szkoły. Kwota przyznanego...

 • Artykuł

  Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu kolorowanki. Powinna dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim. Do wygrania mobilne pracownie komputerowe, składające się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania! Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 czerwca.

 • Artykuł

  Drodzy Mali Wielcy Przyjaciele i Przyjaciółki, z okazji Waszego Święta życzymy Wam nieustającego zachwytu nad światem. Wasza odwaga, dziecięca ciekawość i radość z odczuwania są dla nas, dorosłych, ciągłą inspiracją. Każdy i Każda z Was jest ważny i wyjątkowy. Nie bójcie się być sobą! Joanna Gospodarczyk – Dyrektorka Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy wraz z Pracownikami

 • Artykuł

  Od dziś do 7 czerwca trwa XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem "Książka jest jak ogród”, zainspirowanym chińskim przysłowiem: „Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

 • Artykuł

  Od października wznowiono działanie Psychologicznego Centrum Wsparcia. Specjaliści z poradni psychologiczno-pedagogicznych pełnią dyżury telefoniczne od poniedziałku do piątku. Udzielają doraźnych konsultacji i pomocy psychologicznej uczniom, rodzicom i nauczycielom. Zachęcamy do kontaktu.

 • Artykuł

  Centrum Nauki Kopernik (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Centrum Konferencyjne Kopernik, środkowe wejście), 16 czerwca 2023 r., w godz. 12.00 – 17.30 Zapraszamy przedstawicieli placówek należących do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych do udziału w „Letnim seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY”. Seminarium organizowane jest od 2011 roku w ramach stołecznego projektu WARS i SAWA, we współpracy Centrum Nauki Kopernik, samorządowej placówki doskonalenia nauczycieli...

 • Artykuł

  Od 23 czerwca 2023 roku zapraszamy do składania wniosków o stypendia edukacyjne m.st. Warszawy.

 • Artykuł

  Spektakle, projekcje filmów, spacery i warsztaty tematyczne – to i jeszcze więcej z okazji Dnia Dziecka. Warszawskie instytucje świętują nie jeden, ale kilka dni, zachęcając do udziału dzieci i młodzież.

 • Wydarzenie

  Zapraszamy przedstawicieli placówek należących do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych do udziału w „Letnim seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY”.

 • Artykuł

  Program skupia się na rozwijaniu samoświadomości młodych ludzi jako podstawy budowania odporności na dezinformację. Skierowany jest do edukatorów z placówek wsparcia dziennego oraz młodzieżowych ośrodków socjoterapii i wychowawczych, a także szkół, w których działają świetlice.