null

Absolwenci warszawskiego liceum złotymi medalistami Olimpiady Informatycznej Europy Centralnej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czwórka nastolatków, stojących obok siebie. Wszyscy ubrani w czerwone bluzy oraz białe koszulki z nadrukiem godła Polski

Zakończyła się Olimpiada Informatyczna Europy Centralnej (CEOI). Zawody rozgrywały się w chorwackiej miejscowości Varazdin od 24 do 30 lipca. Jan Strzeszyński oraz Michał Stawarz (absolwenci XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie) zdobyli złote medale i zajęli kolejno czwarte oraz piąte miejsce w rankingu.

Polska Reprezentacja na CEOI 2022

Wyniki polskich uczniów na Olimpiadzie Informatycznej Europy Centralnej:

  • Jan Strzeszyński oraz Michał Stawarz (absolwenci XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Warszawie) zdobyli złote medale i zajęli kolejno- czwarte oraz piąte miejsce w rankingu;
  • Kacper Paciorek (absolwent V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie) wywalczył srebrny medal;
  • Jeremiasz Preiss (absolwent LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu) przywiózł z Chorwacji brązowy medal.

Opiekunami reprezentacji byli dr Paweł Gawrychowski (pracownik Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego) oraz Krzysztof Boryczka (student Indywidualnych Studiów Informatyczno-Matematycznych na Uniwersytecie Wrocławskim).

Ranking CEOI 2022

Olimpiada Informatyczna Europy Centralnej

Olimpiada Informatyczna Europy Centralnej to coroczne zawody dla uczniów szkół średnich. Po raz pierwszy odbyła się w 1994 r. w Rumunii, 5 lat po pierwszej edycji Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej. W tegorocznej rywalizacji uczestniczyło ponad 50 młodych informatyków.

Podczas zawodów uczniowie wykonywali zadania związane z programowaniem oraz rozwiązywali problemy o charakterze algorytmicznym. Zasady CEOI są podobne do tych, które obowiązują podczas Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej.

Źrodło: MEiN