null

Zgarnij odblask i świeć blaskiem!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
kolorowe odblaski, z napisem "Świeć blaskiem z odblaskiem"

Już 4 grudnia br. w ponad 35 punktach na terenie Warszawy pojawią się choinki, ubrane w odblaski. Każdy przechodzień będzie mógł zdjąć ze świątecznego drzewka kolorową zawieszkę i zabrać ją dla siebie lub swoich bliskich. Ten świecący element może uratować życie - zwiększa bowiem widoczność pieszego na drodze do co najmniej 150 metrów.

Pierwsza choinka, „ubrana” w odblaski stanie przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ul. Młynarskiej 43/45. Oprócz tego świąteczne świerki z kolorowymi odblaskami pojawią się także przed siedzibami urzędów dzielnic m.st. Warszawy, MPWiK, Automobilklubu Polskiego, MZA, ZTM, Fundacji Jednym Śladem, Poland Bike, MPRI, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Teatru Kamienica. Instytucje, które biorą udział w akcji będą na bieżąco uzupełniać na świątecznych drzewkach te nietypowe ozdoby.

Ideą akcji jest promowanie pozytywnego wpływu odblasków na bezpieczeństwo w ruchu drogowym

Prawidłowo umieszczony odblask na ubraniu czy pojeździe (rowerze, hulajnodze lub wózku dziecięcym) zwiększa w znacznym stopniu widoczność po zmroku. Szczególnie w szare i pochmurne dni możemy nie być widoczni dla innych użytkowników drogi. 

Akcja potrwa do 8 grudnia br.