null

Zabieram Dzieci z Sieci

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Nauka zdalna spowodowała, że twoje dziecko nie odchodzi od komputera nawet w wolnym czasie? Czujesz się bezsilny jako rodzic? Nie wiesz, gdzie wytyczyć granice i jak je egzekwować? Chciałbyś nawiązać z dzieckiem konstruktywny dialog na temat używania mediów elektronicznych? Ten kurs jest właśnie dla ciebie!

 

Kurs dla rodziców cyfrowych dzieci

Kurs “Zabieram Dzieci z Sieci” to praktyczne narzędzie dla rodziców, którzy zmagają się z problemem uzależnienia dzieci od internetu, gier i smartfonów. Kurs ten wychodzi naprzeciw palącej potrzebie ogromnej i stale narastającej rzeszy rodziców, zmagających się z uzależnieniem swoich dzieci od kontaktu z rożnego typu ekranami. “Zabieram dzieci z sieci” proponuje nowatorskie i skuteczne rozwiązanie tego problemu, oparte na sprawdzonej wiedzy psychologicznej. Postulowana, przećwiczona w ramach warsztatów strategia pozwala nie tylko przekroczyć dwie najczęściej spotykane rodzicielskie postawy: obojętności i surowej kontroli, lecz także pomóc dziecku wyjść z sieci poprzez budowanie konstruktywnej i satysfakcjonującej relacji rodzic – dziecko. Z pełnym przekonaniem polecam warsztaty “Zabieram dzieci z sieci” wszystkim rodzicom, a także wychowawcom i nauczycielom.

 

Co znajdziesz w tym kursie?

 • Kluczowe informacje na temat wpływu mediów elektronicznych na dzieci i młodzież poparte badaniami naukowymi.
 • Spojrzenie na sposób użytkowania mediów przez twoją rodzinę z nowej perspektywy.
 • Filmy, ćwiczenia i zadania, które odnoszą się do typowych sytuacji i problemów.
 • Pomysły i podpowiedzi oraz gotowe scenariusze rozmów z dziećmi.
 • Praktyczne wskazówki do pobrania w formacie PDF.

 

W czym kurs pomoże rodzicom?

Na kursie dowiesz się, jak budować z dzieckiem (także nastolatkiem) zdrowe relacje i wyznaczać jasne zasady korzystania z nowych technologii. Nie będziemy negować ich znaczenia ani wartości. Pomożemy lepiej zrozumieć z czego wynika fascynacja młodego pokolenia byciem online i damy Ci gotowe ćwiczenia oraz narzędzia pozwalające Tobie i dziecku odnaleźć równowagę między światem wirtualnym, a rzeczywistością. Zobaczysz i poznasz media elektroniczne z perspektywy dzieci. Nauczysz się rozmawiać z dziećmi na temat gier i grania. Zobaczysz, jak można ograniczać czas, który dziecko spędza wpatrzone w telefon czy komputer. Nauczysz się wytyczać granice związane z używaniem mediów przez dzieci oraz konsekwentnie ich przestrzegać.

Chcesz zmniejszyć ilość czasu spędzanego przez dziecko przed ekranem? Całkowicie zrezygnować z gier lub je ograniczyć? Chcesz zrozumieć świat twojego dziecka? Chcesz móc spokojnie rozmawiać z dzieckiem i masz dosyć kłótni? Chcesz wytyczyć i przestrzegać nowych zasad w domu? Ten kurs pokaże Ci drogę!

Wyobraź sobie, jak zmieni się życie twojej rodziny, gdy uda się wam osiągnąć wyznaczony cel.

 

Kurs zawiera:

 • 25 wykładów video
 • praktyczne skrypty rozmów do wykorzystyania
 • 20 różnego typu zadań
 • kwestie do przemyślenia
 • pdfy do ściągnięcia
 • mnóstwo wskazówek
 • certyfikat

Dostęp do kursu znajduje się na platformie akademiamiastadzieci.pl, do której logujesz się w dowolnym czasie, z dowolnego urządzenia – komputera, telefonu czy tabletu. Kurs ważny jest bezterminowo.

UWAGA: Kurs odpłatny!

 

O Autorce: 

Małgorzata Majewska – pedagog-terapeutka, coach wg metody TROP, trenerka biznesu, trenerka redukcji stresu, praktyk NVC. Pracuje z dziećmi autystycznymi i ich rodzinami. Ma 17 lat doświadczenia w pracy w cyfrowych mediach, zna od podszewki świat reklamy i mechanizmy działania firm digitalowych. Pracowała dla największych marek polskich i międzynarodowych. Doświadczenia rodzicielskie zbiera jako mama Huberta i Natalii.Na co dzień zaciekawia się tym, jak dorośli i dzieci widzą i odbierają rzeczywistość. Lubi budować mosty między odmiennymi perspektywami.