
Galaktyka kobiet to cykl spotkań organizowanych w ramach programu ESERO-Polska, tworzonego w Centrum Nauki Kopernik. Celem każdego spotkania jest wspieranie dziewcząt w wieku 14- 19 lat, pragnących zajmować się naukami ścisłymi oraz inspirowanie tych, które jeszcze szukają swoich pasji. Najbliższe spotkanie odbędzie się 1 grudnia br. Zapraszamy uczennice z klas VII-VII szkoły podstawowej do udziału w wydarzeniu!
Co to jest sektor space? Jak wygląda projektowanie architektoniczne dla kosmosu? Czym zajmuje się projekt managerka w sektorze kosmicznym? Jaką rolę pełni Ambasador Projektów Biznesowych Europejskiej Agencji Kosmicznej w Polsce, co my możemy dzięki temu osiągnąć? Co to znaczy być liderką Mission Operations i Inżynierem Systemów w firmie kosmicznej?
Na te i inne pytana odpowiedzą trzy niezwykłe badaczki, które 1 grudnia o godzinie 18.00 wspólnie z uczestniczkami stworzą Galaktykę kobiet. Będą mówić o pasjach, wytrwałości w dążeniu do celu, wyborze drogi życiowej oraz sukcesach (a czasem porażkach) odnoszonych podczas pracy w zawodach, które nie muszą być wyłączną domeną mężczyzn. Podczas tego wydarzenia online porozmawiacie z:
- Wiktorią Dziadułą, która specjalizuje się w architekturze kosmicznej
- Martyną Gatkowską, ekspertem w dziedzinie teledetekcji satelitarnej
- Adrianną Gają, liderem Mission Operations i Inżynierem Systemów w firmie SatRev
Innowacyjne firmy oraz instytuty badawcze wciąż szukają młodych osób, które potrafią krytycznie myśleć, są kreatywne i nie boją się wyzwań. Tam znajdują pracę nie tylko astrofizycy badający bliski i odległy Wszechświat, astrobiolodzy szukający życia na innych planetach czy inżynierowie-konstruktorzy pojazdów kosmicznych. Potrzebne są programistki, projektantki aplikacji w najnowszych technologiach, analityczki i inne specjalistki w różnych dziedzinach: psychologii, medycynie, geologii planetarnej, energetyce przyszłości, kosmicznej architekturze, analizie danych satelitarnych pomocnych w zachowaniu dobrostanu Ziemi.
X edycja Galaktyki kobiet to wydarzenie w formie online. Składa się z rozmów z zaproszonymi ekspertami, zakończonych sesją pytań i odpowiedzi od publiczności. Pytania już można przesyłać na adres: esero@kopernik.org.pl
Więcej informacji znajduje się na stronie ESERO Polska.