null

Wspólne Warszawskie Lato – oferta wakacyjna dla dzieci z Ukrainy przebywających w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dzień Dziecka na Agrykoli, piknik rodzinny, warsztaty rysunku, dzień, lato.
Autor: m.st. Warszawa

Od 31 maja 2022 r. ruszają zapisy do Akcji „Wspólne Warszawskie Lato” organizowanej przez Miasto Stołeczne Warszawa i Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci - UNICEF. „Wspólne Warszawskie Lato” jest działaniem uzupełniającym ofertę Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” 2022. Projekt finansowany jest przez UNICEF i przeznaczony dla dzieci uchodźców, przybyłych do Polski po 24 lutego 2022 r. i mieszkających obecnie na terenie Warszawy.

(Українська версія статті -> Tут)

Jak zapisać dziecko?

Zapisy rozpoczynają się 31 maja 2022 r. od godziny 8:00 i potrwają do 8 czerwca 2022 r., w wybranych szkołach o określonych godzinach.  

Co należy zrobić?

  • Prosimy wejść na stronę https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/, na której w zakładce „Dzieci z Ukrainy” podane są informacje o Akcji oraz wymagane dokumenty przetłumaczone na język ukraiński.
  • W zakładce „Informator o ofercie turnusów wakacyjnych” prosimy sprawdzić, w których szkołach organizowana jest Akcja dla dzieci z Ukrainy.
  • W wybranej przez rodziców szkole należy złożyć wypełnioną Kartę uczestnika, której wzór jest na stronie https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/. Na jeden tydzień należy złożyć jedną kartę uczestnika.
  • Jeżeli nie możecie Państwo wydrukować karty uczestnika, otrzymacie ją w szkole organizującej Akcję.
  • Kartę uczestnika w wersji papierowej należy wypełnić w języku polskim, wzór karty przetłumaczony na język ukraiński znajdziecie Państwo na stronie https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl/, przetłumaczona karta dostępna będzie również w szkole.
  • Jeżeli dziecko przyjechało do Polski po 24 lutego 2022 r., udział Państwa dziecka w Akcji będzie bezpłatny (sfinansowany przez UNICEF) . Należy wypełnić Oświadczenie na podstawie którego Państwa dziecko zostanie zwolnione z opłat, (oświadczenie jest umieszczone w treści Karty, jest ono również przetłumaczone na język ukraiński).
  • O przyjęciu dziecka do Akcji decyduje kolejność zgłoszeń.
  • Po 20 czerwca 2022 r. rusza druga tura zapisów na wolne miejsca.

Dodatkowych informacji mogą udzielić Koordynatorzy Akcji „Lato w Mieście” 2022 w poszczególnych dzielnicach.

Wszystkim ukraińskim dzieciom życzymy udanego odpoczynku w Warszawie!