null

„Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja” – nowy program sportowo-edukacyjny

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Wsparcie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych - integracja poprzez ruch. W warszawskich placówkach wystartował nowy program sportowo-edukacyjny. „Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja” ma na celu językowo-kulturową integrację dzieci oraz zapewnienie nauczycielom gotowych, innowacyjnych materiałów dydaktycznych.

Program realizowany jest przez Fundację Veolia Polska i Fundację V4Sport, przy wsparciu Biura Edukacji i Biura Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w partnerstwie z Veolią Energia Warszawa S.A.  Uroczysta inauguracja programu odbyła się w środę, 20 lipca w oddziałach przedszkolnych przy Filii Szkoły Podstawowej Nr 342 w Warszawie.

Akademia Veolia – Zdrowie i Integracja – gotowe materiały dla nauczycieli

Adaptacja ukraińskich dzieci do nowej rzeczywistości jest olbrzymim wyzwaniem. Z wieloma przeciwnościami mierzą się nie tylko najmłodsi i ich rodzice, ale także placówki edukacyjne i nauczyciele. Dlatego też istotne jest zapewnienie wsparcia, zarówno dzieciom, jak i ich wychowawcom. W okresie wakacyjnym realizatorzy programu zapraszają do udziału przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, a od września również klasy 1-3 ze szkół podstawowych.

Placówki biorące udział w programie, otrzymają bezpłatny dostęp do innowacyjnych materiałów edukacyjnych promujących ideę nauki w ruchu – niemal 250 filmów oraz minimum 100 ruchowych kart pracy, które łączą w sobie trzy ważne dla rozwoju najmłodszych nurty: edukację, rozrywkę oraz ruch.

Na Akademię Veolia – Zdrowie i Integracja składać będą się także spotkania on-line z udziałem ekspertów zagranicznych, dotyczące integracji uchodźców poprzez sport czy gotowy zestaw zabaw w formie Kart Ruchu.

Integracja poprzez ruch

Założenia Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) wskazują, że do prawidłowego rozwoju dzieci potrzebują co najmniej 60 minut aktywności fizycznej dziennie.

Ruch od zawsze był uniwersalnym językiem dla wszystkich, bez względu na wiek i pochodzenie. Aktywność fizyczna nie tylko zapewnia prawidłowy rozwój dzieci i zwiększa efektywność nauki, ale także odstresowuje, wprawia w dobry nastrój i daje poczucie wspólnoty.

Zapraszamy do udziału w Akademii Veolia!

Więcej informacji o projekcie: https://www.facebook.com/AkademiaVeolia

Kontakt w sprawie projektu: akademiaveolia@v4sport.eu