null

Włączcie się do akcji „Warszawskie Święto Drzewa”!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Baner wydarzenia - grafika uśmiechniętego drzewa oraz dwójki dzieci

Rusza 6. edycja „Warszawskiego Święto Drzewa”. Z tej okazji Zarząd Zieleni m.st. Warszawy oraz Klub Gaja zapraszają szkoły do udziału w konkursie przyrodniczym i podejmowaniu działań na rzecz drzew w mieście. W zeszłym roku dzięki zaangażowaniu przedszkoli i szkół w stolicy przybyło 3200 drzew!

W tym roku po raz kolejny możecie przyczynić się do zazieleniania Warszawy i przeciwdziałać negatywnym skutkom zmian klimatu. 

Zachęcamy do udziału udziału w konkursie na najlepsze inicjatywy 6. edycji akcji Warszawskie Święto Drzewa, którego tematem przewodnim są drzewa w mieście; konkurs jest skierowany do placówek edukacyjnych z terenu Miasta Stołecznego Warszawy. Każda z placówek może nadesłać maksymalnie 3 Zgłoszenia do konkursu. Placówki są podzielone na kategorie: 

  1. Kategoria 1: przedszkole i szkoła podstawowa kl. 0-III – instalacja /rzeźba; format pracy konkursowej: prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną
  2. Kategoria 2: szkoła podstawowa kl. IV-VIII – utwór literacki /opowieść graficzna (komiks); format pracy konkursowej: PDF (maks. 3 strony)
  3. Kategoria 3: szkoła ponadpodstawowa – podcast/reportaż lub film/animacja (do 3 min.). Prace konkursowe – podcast/reportaż zapisany w formacie MP3/ WAV; film/animacja zapisana w formacie MP4/ MOV.

Nagrodami w każdej z kategorii będą:

  1. 1 miejsce – posadzenie dużego drzewa wspólnie z Zarządem Zieleni m.st. Warszawy (ZZW) i Klubem Gaja na terenie placówki edukacyjnej lub w miejscu wyznaczonym przez ZZW do 30 listopada 2022 r;
  2. 2 miejsce – warsztat przyrodniczy w Pawilonie Edukacyjnym Kamień lub placówce edukacyjnej; warsztat zostanie zorganizowany przez ZZW na wiosnę 2023 r;
  3. 3 miejsce – spacer dendrologiczny w okolicy Pawilonu Edukacyjnego Kamień lub placówkiedukacyjnej; spacer zostanie zorganizowany przez ZZW wiosną 2023 r; 

Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni podczas finału 6. edycji akcji „Warszawskie Święto Drzewa” 9 października (niedziela) w godz.11.00-17.00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień.

Zachęcamy także do przeprowadzenia akcji edukacyjnej sadzenia drzew w ogrodach przy placówkach – z udziałem uczniów, rodziców i zaproszonych gości.

Zgłoszenia do Akcji i Konkursu należy odesłać na adres e-mail: warszawskieswietodrzewa@gmail.com do 30 września 2022 r.

Placówki, które zgłoszą się do Akcji i Konkursu zapraszamy po odbiór sadzonek drzew. Sadzonki drzew w donicach wraz z instrukcją nasadzenia otrzymają Państwo 9 października (niedziela), w godz.11.00-17.00 w Pawilonie Edukacyjnym Kamień.

Placówki, które zgłoszą się do Akcji i Konkursu otrzymają drogą elektroniczną podziękowanie za udział w 6. edycji Akcji i Konkursu „Warszawskie Święto Drzewa”.

 

Książeczka harmonijka – Odkrywcy przyrody

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia