null

Witaj Szkoło! Najnowsze technologie w szkołach | Konferencja

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Konferencja „Witaj Szkoło” to spotkanie organizowanie przez Fundację EdTech Poland. Podczas tegorocznej, drugiej już edycji wydarzenia, zaproszeni eksperci opowiedzą m.in. o finansowaniu technologii w szkołach oraz innowacyjnych rozwiązaniach edukacyjnych. Konferencja odbędzie się 23 września 2022 r. w Google Campus (Plac Konesera 10). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Program konferencji:

10:00 – Oficjalne otwarcie:

 • Prowadzący – Marek Zając, dziennikarz
 • Rafał Lew-Starowicz (Fundacja EdTech Poland) 

10:05 – 10:15 – Wystąpienia gości honorowych. Przedstawiciele kierownictwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Cyfryzacji

10:15 – 10:45 – Panel informacyjny “Jak sfinansować technologie w szkołach? Krajowy Plan Odbudowy i inne źródła wsparcia szkół.”

 • Moderator: Rafał Lew-Starowicz, wiceprezes zarządu Fundacji Edtech Poland
 • Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa
 • Tomasz Kulasa, wicedyrektor Centrum Transformacji Cyfrowej,, Ministerstwo Edukacji i Nauki 

10:45 – 11:00 – Przerwa kawowa

11:00 – 11:15 – Przedstawienie wyników diagnozy dotyczącej efektów programu Laboratoria Przyszłości. Opracowanie Fundacji EdTech Poland “Laboratoria Przyszłości”

 • Mateusz Rybiński, prezes Fundacji EdTech Poland
 • Rafał Lew-Starowicz, wiceprezes Fundacji EdTech Poland 

11:15 – 11:45 – Panel dyskusyjny “Jak skutecznie wprowadzać innowacje do szkół?”

 • Moderator: Marek Zając, dziennikarz
 • Oktawia Gorzeńska – pracownie PAKT
 • Tomasz Łukawski – Lekcja Enter, Rada doradców MEiN
 • Paweł Czapliński – eTwinning
 • Marlena Plebańska 

11:45 – 12:00 – Sesja partnerska: Google – przyszłość edukacji online

12:00 – 12:30 – Polska Klasa Przyszłości

12:30 – 13:00 – Fundacja Empiria i Wiedza: Innowacje w edukacji. Sesja informacja o innowacyjnych projektach edukacyjnych Fundacji Empiria i Wiedza. O tym jak wspieramy uczniów i nauczycieli oferując dostęp do innowacyjnych projektów edukacyjnych

 • Joanna Przydatek
 • Dariusz Kulma

13:00 – 13:30 – MEiN – platforma ZPE

13:30 – Zakończenie Konferencji i lunch

10:00 – 15:00 – Odwiedzanie stoisk wystawowych. Na stoiskach swoje rozwiązania i produkty łączące edukację i nowe technologie będą wystawiać polskie firmy: Skriware, Photon, BeCreo, EduExpert, Revas, Moje Bambino, EI System, Advisor, Funtronic, Prodata, Aktin, Learnetic, Contentplus.Joann


Weź udział w warsztatach STEAM

W trakcie wydarzenia eksperci przeprowadzą warsztaty STEAM z wykorzystaniem sprzętu używanego w polskich szkołach. Pojawią się m. in. zajęcia z druku 3d, wirtualnej rzeczywistości czy robotyki.

10:00 – 10:30

 1. Długopisy 3D standard czy innowacja? 5 pomysłów sposób na realizacje zajęć z długopisami 3D – Joanna Wachowiak, EI System (Sala nr 1)
 2. Magiczny Dywan onEVO z Funtronic (Sala nr 2)

10:45 – 11:00

Przerwa kawowa

11:00 – 11:30

Włącz się – Wymyśl – Wytłumacz – Weryfikuj – LEGO® Education
Sebastian Pontus, Adrian Pontus, Anna Misztal (Sala nr 2)

Jak zaangażować uczniów w taki sposób, by nie tylko włączyli się w zajęcia ale też chcieli samodzielnie rozszerzyć swoje umiejętności? Z odpowiedzią na to pytanie uczestnicy zmierzą się podczas warsztatu LEGO®Education Academy. Jego celem będzie przedstawienie możliwości jakie oferują zajęcia z wykorzystaniem klocków i zestawów LEGO®Education. Prowadzący przedstawią schemat zajęć z zestawami LEGO® i opowiedzą o nauce przez zabawę. 

11:35 – 12:05

 1. Nauczanie wieloprzedmiotowe z wykorzystaniem wirtualnej i mieszanej rzeczywistości
  Patryk Kryla, Aktin (Sala nr 1)

CLASSVR – NOWY WYMIAR EDUKACJI W PRACOWNIACH PRZEDMIOTOWYCH ORAZ WYKORZYSTANIE WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI W PRACY Z UCZNIEM Z SPE Class VR – nauczanie z wykorzystaniem wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Każdy uczestnik będzie miał okazję założyć okulary 3D i sprawdzić jak np. bez opuszczania sali przejść od dna oceanu na szczyty górskie, czy od kodu DNA do cebulek włosów.

 1. STEAM w edukacji. Łącz, twórz, programuj i baw z wykorzystaniem monitora interaktywnego, druku 3D, modułów MODI
  Karolina Antkowiak (sala nr 2)

Programowanie może być fajną zabawą i niesamowitą przygodą z nauką. MODI to modułowy zestaw przeznaczony dla uczniów w każdym wieku. Zobacz jak w atrakcyjny sposób można przygotować zajęcia dla dzieci i wykorzystać programowanie, nie tylko na lekcjach informatyki. Poznasz rozwiązania jakie dostarcza MODI oparte na pakietach konstrukcyjnych, klockach Lego oraz druku 3D. Zaprezentowane zostaną również aktywności z wykorzystaniem gotowych projektów w różnych obszarach edukacyjnych. Zajęcia z MODI na pewno zachwycą Twoich uczniów i rozbudzą ich kreatywność w tworzeniu własnych projektów. Stwórz razem z uczniami nowoczesne laboratorium przyszłości. Zaangażowanie, efektywne współdziałanie i wspaniała zabawa całej klasy gwarantowane.

12:10 – 12:40

 1. STEAMowanie i programowanie w szkolnym laboratorium przyszłości
  Marcin Paks, BeCREO (sala nr 1)

System nauki programowania Scottie Go! to polskie rozwiązanie obecne w tysiącach szkół, a w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, na popularności zyskał również nasz zestaw elektroniki z mikrokontrolerem  – BeCREO kit. Warsztat ma celu przybliżenie możliwości rozwiązań Scottie Go! i BeCREO kit oraz wyposażenie nauczyciela w niezbędną wiedzę jak pracować w szkole i przedszkolu, a także jak wykorzystać wspomniane rozwiązania w celu kształcenia kompetencji programistycznych w podejściu STEAM.

 1. Chromebook jako narzędzie rozwoju kompetencji kreatywnych
  Maciej Kilanowski, GoCloud (sala nr 2)

Rozwój kompetencji kreatywnych w dobie edukacji cyfrowej wymaga dostępu do nowoczesnych technologii. Poznaj bezpośrednio możliwości komputerów z najnowocześniejszym systemem Google Chrome OS, zawsze aktualnym i zawsze bezpiecznym. Komputerów niezawodnych i odpornych na zróżnicowane warunki pracy kreatywnej w tym wstrząsy, upadki czy zalanie.

12:45 – 13:15

Sztuczna Inteligencja w Praktyce. Warsztaty z Photonem
Marcin Pogorzelski, Photon

Sztuczna inteligencja, inaczej zwana AI, jest najszybciej rozwijającą się i najbardziej wpływową technologią na świecie. Wprowadzając pojęcie sztucznej inteligencji we wczesnym wieku, uzbrajamy dzieci w wiedzę, która w najbliższej przyszłości da im znaczącą przewagę zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym.

Podczas warsztatów dowiecie się, jak dzięki Photon’owi pojęcie Sztuczna Inteligencja może być wprowadzone w przystępny sposób w każdej placówce edukacyjnej. Korzystając z robota i aplikacji zademonstrujemy, jak sztuczna inteligencja rozpoznaje kolory, kształty i całe obiekty, jak inteligentne kasy rozpoznają produkty i obliczają wartość koszyka na zakupy oraz jak autonomiczne pojazdy mogą się poruszać. Na koniec przeprowadzicie eksperyment, w którym autonomiczny robot jeździ po mieście i wyszukuje konkretne budynki/sklepy, aby zakupić w nich pożądane produkty, których zabrakło w lodówce.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.