null

Wieczór dla nauczycieli wokół wystawy "Przyszłość jest dziś"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na darmowy Wieczór dla Nauczycieli w ramach wystawy „Przyszłość jest dziś. Misja Ziemia”, który odbędzie się 16 marca 2023 r. o godz. 18.00.w Centrum Konferencyjnym Centrum Nauki Kopernik.

W ostatnich tygodniach w przestrzeni publicznej pojawiły się tematy przyszłości jedzenia. O jedzeniu lubimy rozmawiać, mamy swoje przyzwyczajenia, jedzenie jest nie tylko sposobem na dostarczanie nam energii do życia, ale buduje też bliskość, sprawia przyjemność, wyraża troskę. Dlatego często myśl o zmianie stylu jedzenia budzi w nas niepokój. Zmiana klimatyczna wpływa na produkcję żywności, a więc i na nas. Czy wszyscy zostaniemy weganami? Czy herbata będzie towarem luksusowym? Jak wygląda nasza żywnościowa przyszłość i jakie rozwiązania należy wprowadzić, żeby nikt nie cierpiał głodu?

Zapraszamy nauczycieli i nauczycielki przedmiotów ścisłych i humanistycznych, edukatorów
i edukatorki oraz inne osoby pracujące z młodzieżą, wraz z osobami towarzyszącymi.

Wystawa „Przyszłość jest dziś”

Zagadnienia, o których mówi wystawa, dotyczą wyzwań współczesnego świata w całej ich złożoności. Wątki otwartej niedawno drugiej części wystawy koncentrują się wokół degradacji środowiska naturalnego, zmian klimatycznych i miast przyszłości. Zwiedzający i zwiedzające nie dostają tu gotowych odpowiedzi. Wystawa ma zainspirować do zadawania pytań. Jak będzie wyglądać przyszłość tworzona z wykorzystaniem nowoczesnych technologii? Jakie są szanse na dalsze komfortowe życie na Ziemi? Co czeka następne pokolenia?

Wieczór dla Nauczycieli

W ramach Wieczoru spotkają się Państwo z ekspertami do spraw żywności i bezpieczeństwa żywnościowego oraz będą mieli Państwo możliwość zwiedzenia wystawy „Przyszłość jest dziś. Misja Ziemia” z udziałem Animatorów Centrum Nauki Kopernik.

Gośćmi będą:

Prof. dr hab. Zbigniew Karaczun pracuje w Instytucie Nauk Ogrodniczych SGGW. Zajmuje się bezpieczeństwem żywnościowym w świetle zmiany klimatu i działa na rzecz ochrony środowiska w rolnictwie. Jest współzałożycielem i ekspertem Koalicji Klimatycznej – unii organizacji ekologicznych na rzecz przeciwdziałania zmianie klimatu.

Dr Ruta Śpiewak z Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN bada alternatywne sieci dystrybucji żywności i zwyczaje konsumentów, którzy angażują się w kooperatywy i spółdzielnie. Jako aktywistka przeciwdziała marnowaniu jedzenia, tworząc i wspierając jadłodzielnie w Warszawie. 

Rozmowę poprowadzi Beata Kenig, popularyzatorka nauki, założycielka Fundacji Wega.

Na Wieczór obowiązują zapisy przez https://www.kopernik.org.pl/form/pjd-wieczor-dla-nauczycieli-2023

Liczba miejsc jest ograniczona. Jeżeli nie będziesz mógł/mogła uczestniczyć w Wieczorze, prosimy o informację na adres: agnieszka.wichrowska@kopernik.org.pl