null

Warsztaty pracy z osobami LGBTQ+

Drukuj otwiera się w nowej karcie
27.03.2023 - 28.03.2023
nazwa programu: Siła wspólnoty. Program wsparcia dla społeczności LGBTQ+

Spotykasz w swojej pracy osoby ze społeczności LGBTQ+, które potrzebują wsparcia, i chcesz to robić w bardziej efektywny i świadomy sposób? Weź udział w bezpłatnych warsztatach Fundacji HerStory. Dzięki nim zweryfikujesz swoje przekonania na temat orientacji psychoseksualnej i tożsamości płciowej.

Jest to warsztat antydyskryminacyjny poszerzający kompetencje w zakresie:

  • zjawiska dyskryminacji i podstawowych pojęć z nim związanych 
  • homofobii, transfobii i ich znaczenia w kontekście społecznym
  • wpływu stresu mniejszościowego na funkcjonowanie w relacjach społecznych
  • specyfiki pracy z osobami ze społeczności LGBTQ+ w Polsce 
  • skutecznego wsparcia i pomocy dla osób LGBTQ+

Zapisy: do 19.03.2023 poprzez formularz

Nazwa programu: Siła Wspólnoty to program Fundacji HerStory. Projekt realizują: Liderka - Fundacja HerStory, Partnerka - Centrum Praw Kobiet Oddział we Wrocławiu. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.

 

 

Warsztaty poprowadzą:
Lena Bielska - Terapeutka Gestalt w trakcie szkolenia, absolwentka I etapu Wielkopolskiej Szkoły Psychoterapii Gestalt, obecnie szkoli się na II etapie - programie klinicznym. Jednym z jej głównych obszarów zainteresowań jest rozwój terapeutyczny w pracy z osobami LGBTQ+ oraz osobami z grup zagrożonych dyskryminacją i wykluczeniem.
Certyfikowana trenerka WenDo, trenerka antydyskryminacyjna i Consent, trenerka dramy stosowanej I stopnia. Trenersko pracuje głównie w obszarze przeciwdziałania przemocy i dyskryminacji a także empowermentu, przeciwdziałania wypaleniom i kryzysom w pracy aktywistycznej i społecznej. Założycielka Fundacji HerStory i inicjatorka Centrum Wsparcia Aktywistycznego. Innowatorka i kreatorka projektów na rzecz zmiany społecznej i praw człowieka.

Magda Szewciów - certyfikowana trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka antydyskryminacyjna a także moderatorka procesów Design Thinking w obszarze innowacji społecznych. Certyfikowana providerka TRE. Obecnie w trakcie Szkoły Psychoterapii w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena Polskiego Stowarzyszenia Analizy Bioenergetycznej. Jako trenerka zajmuje się edukacją z zakresu różnorodności, równości płci, a także przeciwdziałania przemocy i przeciwdziałania dyskryminacji. 


Więcej informacji znajduje się na Facebooku wydarzenia.