UW i samorząd województwa uruchamiają studia dla dyrektorów i nauczycieli

Już od marca 2022 r. na Uniwersytecie Warszawskim ruszają dwa nowe bezpłatne kierunki studiów podyplomowych dla nauczycieli w ramach programu edukacyjnego „Mazowsze dla Oświaty” samorządu województwa i Uniwersytetu Warszawskiego . W sobotę, 26 marca „Indeksy Samorządowe” z rąk rektora UW, prof. Alojzego Z. Nowaka i marszałka województwa Adama Struzika odebrało 120 nauczycieli z Mazowsza.

Studia będą prowadzone przez Wydział Zarządzania UW oraz Wydział Polonistyki UW. Nauczyciele podczas zajęć, które potrwają dwa semestry – od marca do listopada 2022 roku – będą mogli podnosić swoje kwalifikacje na dwóch podyplomowych kierunkach. Pierwszy to „Skuteczne zarządzanie współczesną jednostką oświatową”, natomiast drugi – „Szkoła wobec nowych wyzwań – perspektywa nauczyciela”.

m.st. Warszawa otrzymało dofinansowanie w kwocie 337 500  zł, w projekcie weźmie udział 15 szkół (podstawowych i ponadpodstawowych), 15 dyrektorów oraz 15 nauczycieli.

Więcej informacji: https://mazovia.pl/pl/dla_mediow/informacje_prasowe/uw-i-samorzad-wojewodztwa-uruchamiaja-studia-dla-dyrektorow-i-nauczycieli.html