null

Uczeń Technikum nr 1 zdobył złoty medal w konkursie SkillsPoland Gdańsk 2021

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Technikum Mechatroniczne nr 1

Uczeń Technikum nr 1 na Wiśniowej zdobył złoty medalu w konkursie SkillsPoland Gdańsk 2021 w konkurencji Frezowanie CNC

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills.
To największe tego rodzaju zawody na świecie. Więcej: WorldSkills Poland - liderzy branż | Promowanie umiejętności zawodowych

SkillsPoland Gdańsk 2021 to konkurs dla uczniów szkół branżowych, studentów i młodych pracowników. W ciągu dwóch dni ponad 90 zawodników z całej Polski mierzyło się z zadaniami w dziewięciu konkurencjach: obsługa gości hotelowych, stolarstwo, florystyka, instalacje elektryczne, frezowanie CNC, meblarstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych. Działaniom młodych ludzi przy stanowiskach pracy zbudowanych w halach AMBEREXPO przyglądało się 50 ekspertów ze wszystkich kategorii konkursowych.

Złoty medal warszawskiego ucznia Tytusa Sokołowskiego, to nie tylko zwycięstwo w SkillsPoland Gdańsk 2021, ale przede wszystkim możliwość reprezentowania Polski na światowym konkursie dla młodych rzemieślników i fachowców - WorldSkills, który odbędzie się w październiku 2022 roku w Szanghaju.

Jednocześnie zaangażowanie w rozwój szkolnictwa branżowego i idei WorldSkills Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 zostało podczas tego wydarzenia wyróżnione otrzymaniem tytułu Szkoły Roku 2021.

Polskę w Szanghaju będzie reprezentować sześciu uczniów z Wiśniowej - Tytus Sokołowski oraz laureaci SkillsPoland 2021 Lublin – Nowe Technologie Kamil Kośnik i Stanisław Wielgosz zwycięzcy w kategorii mechatronika; Jakub Bliźniuk i Filip Brzozowski zwycięzcy  w kategorii cyberbezpieczeństwo oraz Dominik Gubrynowicz, zwycięzca  w kategorii chmura obliczeniowa.
Gratulujemy osiągnięć uczniom i ich nauczycielom! Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!