null

Trwa nabór zgłoszeń szkół zainteresowanych przystąpieniem do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jeśli Państwa szkoła podejmuje inicjatywy skierowane do szczególnie uzdolnionych uczniów i uczennic... A może jesteście Państwo zainteresowani wprowadzeniem systemowych lub usystematyzowaniem dotychczasowych działań w obszarze wspierania uzdolnionych?

Zapraszamy do aplikacji o Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i przystąpienie do warszawskiej sieci szkół wspierających uzdolnionych. Startuje XIII edycja projektu WARS i SAWA.

Harmonogram:

- do 20 stycznia 2022 r. – zgłoszenie udziału kolejnych szkół, które dotąd nie uczestniczyły
w projekcie WARS i SAWA:

Przekazanie zgłoszenia stanowi pierwszy element procedury certyfikacyjnej, określonej zarządzeniem nr 297/2019 Prezydenta m.st. Warszawy z 27 lutego 2019 r.
Dokumenty należy wypełnić w systemie ankietowym Biura Edukacji
Zainteresowana szkoła niepubliczna wypełnia zgłoszenie po utworzeniu dla niej konta w systemie przez Biuro Edukacji i przyznaniu danych dostępowych (kontakt: ankiety@edu.um.warszawa.pl ).

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, dopuszcza się możliwość złożenia wyłącznie podpisanego skanu zgłoszenia, za pośrednictwem ww. systemu; 

- luty/marzec 2022 r. – wyłonienie szkolnego zespołu wspierania uzdolnionych. Udział przedstawicieli szkoły w cyklu szkoleń i konsultacji we WCIES, przygotowujących do opracowania szkolnego programu wspierania uzdolnionych. Szczegółowy terminarz w załączniku;

- do 25 kwietnia 2022 r. – złożenie wniosku wraz ze szkolnym programem wspierania uzdolnionych.

Przypomnijmy, samorządowy projekt WARS i SAWA realizowany jest od 2009 roku przez Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, przy partnerskim zaangażowaniu Centrum Nauki Kopernik (CNK). W bieżącym roku szkolnym 2021/2022 warszawską sieć szkół wspierających uzdolnionych tworzy 190 szkół, które posiadają aktualny Certyfikat Prezydenta m.st. Warszawy WARS i SAWA i realizują przyjęte szkolne programy wspierania uzdolnionych (rejestr przyznanych Certyfikatów). Szkoły z sieci mają możliwość wymiany doświadczeń m.in. podczas tematycznych warsztatów organizowanych w samorządowej placówce doskonalenia nauczycieli – Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń (WCIES) oraz cyklicznych spotkań, np. Kreatywne biesiady u WARSA i SAWY czy Letnie seminarium dla nauczycieli WARSA i SAWY.

Więcej informacji o projekcie: https://edukacja.um.warszawa.pl/projekt-wars-i-sawa

Kontakt: warsisawa@edu.um.warszawa.pl

Załączniki: