null

Teatr Żydowski dla młodych widzów

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Aktorzy Teatru Żydowskiego podczas spektaklu "Księga Raju". Na pierwszym planie ubrany w garnitur biegnący i krzyczący mężczyzna, obok roześmiana kobieta, ubrana w długą białą suknię. Z drugiej strony kobieta ubrana w złotą suknię. w tle rozmazane postaci stojących ludzi

Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza szkoły do udziału w projekcie edukacyjnym, który ułatwi uczniom zrozumienie kultury żydowskiej. Klasy, które dołączą do programu, otrzymają zaproszenia na spektakl "Księga Raju".

Spektakl będzie grany 29 września o godz. 19:00 w  Klubie Dowództwa Garnizonu w Warszawie, (Al. Niepodległości 141a).

W celu zarezerwowania miejsc prosimy o kontakt mailowy bow@teatr-zydowski.art.pl lub 
telefoniczny (502 544 495)
Liczba miejsc ograniczona.

O spektaklu

Fabuła „Księgi Raju" opiera się na żydowskim wierzeniu, iż każdy, zanim się narodzi mieszka w raju. Jednakże nie pamięta tego, gdyż na chwilę przed „zejściem na ziemię" dostaje pstryczka w nos od anioła, przez co traci pamięć. Główny bohater, Szmul Abo Aberwo unika jednak tego i rodzi się z całym bagażem wspomnień dotyczącym tego jak wygląda raj. Postanawia go opisać swoim rodzicom oraz najważniejszym osobom w rodzinnym mieście. My, widzowie również wsłuchujemy się w tę opowieść, poznając raj z innej, bardziej „przyziemnej" strony i zaczynamy zdawać sobie sprawę, że miejsce to ma więcej wspólnego ze światem żywych niż nam się wydaje. 
„Księga Raju" jest też niepowtarzalną okazją do poznania języka jidysz i zetknięcia się z formą plastycznego teatru, dającego możliwość interpretacji świata przedstawionego bardzo indywidualnie. Scenografia o  ascetycznym charakterze pełnym bieli i szarości, nadaje spektaklowi nutę odseparowania od realnego świata. Teatr Żydowski to instytucja, która  promuje kulturę żydowską w Polsce, a „Księga Raju” jest ogromnym ukłonem w stronę tej kultury.