null

TeamUp - jak wspierać dzieci w drodze?

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Plakat ze szczegółami akcji - na pierwszym planie zdjęcie dwóch uśmiechniętych, kilkuletnich dziewczynek, siedzących na podłodze
Autor: https://www.warchildholland.org

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprasza osoby pracujące z dziećmi doświadczającymi kryzysu uchodźczego na szkolenie, przygotowujące do realizacji zajęć metodą TeamUp. Spotkanie odbędzie się 22 listopada br. w Centrum Dziecka i Rodziny w Warszawie.

Dzieci doświadczające kryzysu uchodźczego są bezpośrednio narażone na traumatyczne wydarzenia. Podczas podróży w bezpieczne miejsce odczuwają stres i zmagają się z niepewnością. Przeżycia te niekorzystnie wpływają na ich rozwój oraz samopoczucie. Często dzieci w drodze stają się lękliwe, wycofane i nieufne.

Dlatego, aby zaradzić tym negatywnym skutkom, opracowana została metoda TeamUp, której nadrzędnym celem jest zapewnienie wsparcia społecznego oraz emocjonalnego dzieciom, które doświadczają kryzysu uchodźczego. Sesje TeamUp obejmują zajęcia sportowe, kreatywny ruch, taniec, śpiew, ćwiczenia świadomości ciała oraz oddychanie. Komunikacja odbywa się poprzez zabawę.

Jeśli pracujesz na co dzień z dziećmi doświadczającymi kryzysu uchodźczego oraz chcesz zdobyć umiejętności oparte na metodzie TeamUp, zachęcamy do udziału w szkoleniu.

Zapisy odbywają się poprzez formularz

Plakat ze szczegółami akcji - na pierwszym planie zdjęcie dwóch uśmiechniętych, kilkuletnich dziewczynek, siedzących na podłodze