null

Targi Książki Historycznej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Tegoroczna edycja Targów Książki Historycznej odbędzie się w dniach 24-27 listopada 2022 roku w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Swoją ofertę zaprezentuje blisko 160 wydawców z całej Polski.

Tak jak dotychczas 30. edycja Targów będzie miejscem popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami, autorami i miejscem udanych zakupów. Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących Targi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, pasjonujących się historią, a tym samym spełniony zostaje główny ich cel, jakim jest popularyzacja literatury historycznej. W ramach programu wydarzeń towarzyszących odbędą się panele dyskusyjne, seminaria i spotkania autorskie oraz pokazy animacji o tematyce historycznej. Dla nauczycieli historii oraz uczniów zainteresowanych tematyką historyczną Targi są dobrą okazją na pogłębienie swojej wiedzy oraz zapoznania się z najnowszymi badaniami historycznymi.

Z każdym rokiem formuła Targów Książki Historycznej rozwija się i jest bogatsza. Dotychczas oprócz wydawców książki historycznej, na Targach można było również odwiedzać tematyczne salony takie jak Salon Muzeów, Salon Bibliotek czy Salon Antykwariatów. Jednym z celów organizatorów jest nawiązywanie sąsiedzkiej współpracy międzynarodowej. W tym roku Targom towarzyszyć będzie Salon Książki Ukraińskiej oraz Salon Niezależnych Wydawców Białoruskich.

Targi są też mijescem uroczystego ogłoszenia laureatów konkursu na najlepszą książkę historyczną roku – KLIO, przyznawaną w czterech kategoriach: autorskiej – za indywidualny wkład autora w popularyzację historii; monografia naukowa – za merytoryczny wkład w poznawanie historii; edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli; varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.

Lista wystawców, program spotkań oraz inne szczegóły dotyczące wydarzenia dostępne są pod adresem: http://historiaikultura.pl/targi-ksiazki-historycznej/

Organizatorami Targów Książki Historycznej są:

Fundacja Historia i Kultura, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Muzealników Polskich - Oddział. Mazowiecki

Targi Książki Historycznej

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie – wejście tylko od ul. Grodzkiej.

24-27 listopada 2022 r.

Wstęp bezpłatny

Załączniki: