null

Szkoła Podstawowa Specjalna Nr 22 w NIGRiR

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Oferta SPS Nr 22 w NIGRiR skierowana jest do uczniów szkół masowych z całej Polski, którzy ze względu na stan zdrowia (choroba przewlekła-schorzenia reumatyczne) przebywają w Klinice Wieku Rozwojowego w Warszawie.

Szkoła umożliwia kontynuowanie nauki. Zajęcia dydaktyczne i wychowawcze odbywają się w systemie oddziałaów klas łaczonych li grup wychowawczych. Nauczyciele realizując treści programowe, dostosowują swoje wymagania do możliwości wysiłkowych ucznia.

Wszystkie działania pedagogiczne i wychowawcze placówki mają charakter terapeutyczny. Wykorzystywana jest m.in. terapia zajęciowa, muzykoterapia, arteterapia, biblioterapia, zajęcia z elementami psychoterapii. Największym powodzeniem wśród uczniów cieszą się zajęcia z origami. Zajęcia prowadzone są w sposób zindywidualizowany i dostosowany do możliwości wysiłkowych ucznia. Nauczyciele starają się stworzyć ciepłą, przyjazną dziecku atmosferę, aby wspierać proces leczenia.

Dojazd:

Dojazd autobusem: linia 222, 168

przystanek: pętla autobusowa Spartańska

Typ placówki
Edukacja
Lokalizacja
Mokotów
Specjalizacja instytucji
Choroba somatyczna przewlekła w rodzinie, Dziecko szkolne
Godziny pracy
poniedziałek-piątek, godz. od 8.00 do 19.00.
Kadra

Kadrę placówki tworzą nauczyciele z bogatym doświadczeniem pedagogicznym oraz wysokimi kwalifikacjami zawodowymi w zakresie nauczanego przedmiotu, jak również pedagogiki terapeutycznej.
 

Adres
Spartańska 1
02-637 Warszawa
Telefon: 22 670 92 01
Faks: 22 670 92 01

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

Pomoc dziecku

Filtry