null

Szkoła Podstawowa nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Kownackiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
20101216104314logo_szkoly.jpg

Zaplecze lokalowe:

Szkoła umieszczona jest na terenie wschodniej Zielonej Białołęki. Jest to nowoczesny budynek, oddany do użytku w roku szkolnym 2011/2012. Koło szkoły znajdują się boiska, w szkole nowoczesne sale z interaktywnymi tablicami, dwie sale komputerowe, multimedialna biblioteka, cztery świetlice, sale gimnastyczne oraz klasy do zajęć językowych, przyrodniczych, matematycznych. Uczniowie niepełnosprawni ruchowo będą mieli do dyspozycji windę.

Oddziały klasowe:

Szkoła prowadzi oddziały przedszkolne dla pięcio- i sześciolatków oraz klasy I-VI. Od trzech lat w naszej szkole są klasy szachowe, a od 2 lat klasy integracyjne, w których występuje także nauczyciel wspomagający. Zajęcia komputerowe i językowe (jęz. angielski) prowadzone są od najmłodszych klas. W szkole mamy doświadczonych nauczycieli i specjalistów, którzy prowadzą różne zajęcia z dziećmi, a nasi uczniowie zdobywają główne miejsca w różnych konkursach organizowanych w Warszawie jak i na terenie całej Polski. Co roku organizujemy Dzień Matki, Dzień Babci i Dziadka, Jasełka, Bal Karnawałowy, różnorodne Apele, Festyn szkolny.

Zajęcia specjalistyczne:

Socjoterapia dotyczy uczniów z orzeczniami (autyzm, zespół aspergera)- zajęcia ukierunkowane na ośrodki pracy wg. Marii Grzegorzewskiej, rozwijających aktywność własną, relaksacyjne, aktywizujące do działań, komunikacyjne oraz czynnościowe.

Terapia pedagogiczna dotyczy uczniów z opiniami (trudości emocjonalne, trudności w  czytaniu i pisaniu, dysleksja dysgrafia i inne, kształcenie integracyjne). Stosowane metody polegają głównie na usprawnianiu zaburzonych w/w funkcji.

Logopedia dotyczy uczniów z zaburzeniami mowy, ktorzy sa zakwalifikowani po wstepnym teście diagnozującym w szkole. Terapia jest prowadzona już od 6 lat (zerówki). 

Po lekcjach:

Poza nauką szkolną oferujemy:

 • kilkanaście kół zainteresowań, dostosowanych do potrzeb i wieku uczniów;
 • chór;
 • działalność w Samorządzie Uczniowskim;
 • działalność w gazetce szkolnej;
 • działalność w wolontariacie;
 • zajęcia wyrównawcze;
 • zajęcia wspomagające ze specjalistami;
 • udział w wycieczkach, zielonych szkołach, cyklach spotkań z filmem, filharmonią i in.;
 • udział w konkursach przedmiotowych i innych;
 • kółko szachowe.

Dojazd:

 • autobusem linii  304,120,132 – przystanek Zaułek, koło Marcpolu, następnie w prawo i prosto spacerkiem ok. 15 minut;
 • autobusem linii 527, 732 – przystanek Grodzisk, cofnąć się do Marcpolu ok. 5 minut i w prawo, następnie prosto spacerkiem ok. 15 minut;
 • samochodem – skręcić w ulicę Berensona przy Marcpolu i jechać ok 5 minut.


 

Typ placówki
Edukacja
Lokalizacja
Białołęka
Specjalizacja instytucji
ADHD, nadpobudliwość psychoruchowa, Autyzm, Aspergera zespół, Jąkanie, Kształcenie integracyjne, specjalne potrzeby edukacyjne, Trudnosci emocjonalne- ogolnie, Trudnosci w czytaniu i pisaniu, dysleksja, dysgrafia i inne
Godziny pracy
Sekretariat: poniedziałek w godz. 8.00-18.00, wtorek-piątek 8.00-16.00; świetlice: 6.30-18.00
Kadra

Na terenie szkoły pracują specjaliści: pedagodzy, psycholog, pedagodzy terapii pedagogicznej (reedukator), logopeda, socjoterapeuta. Nasi nauczyciele są doskonale wykształceni, poza studiami magisterskimi dotyczącymi przedmiotu mają także ukończone różne kursy oraz studia podyplomowe ukierunkowane na specjalne potrzeby edukacyjne dzieci. Wszyscy regularnie poszerzają swoją wiedzę na kursach doskonalących i kwalifikacyjnych, biorą udział w konferencjach tematycznych. 

Adres
Zaułek 34
03-289 Warszawa
Telefon: 22 74 162 00
Faks: 22 675 37 99

Sprawdź lokalizację na mapie

Pomoc dziecku

Filtry