null

Specjalny Wieczór dla nauczycieli w Centrum Nauki Kopernik

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Problem zmian klimatycznych, nadmierna globalna emisja CO2, ginąca bioróżnorodność czy problemy związane z przyrostem populacji niepokoją nie tylko nas dorosłych, ale także młodzież.

Losy jutra ważą się dziś. Jak o tym rozmawiać z uczniami? 

Dorośli często sami nie do końca znają i rozumieją złożone procesy stojące za tymi zjawiskami. Tym trudniej im rozmawiać o nich z młodzieżą. Wystawa i lekcje o przyszłości przygotowane w ramach programu edukacyjnego „Przyszłość jest dziś” to spory zastrzyk wiedzy, ale przede wszystkim okazja do rozmowy o naszym zaangażowaniu w kształtowanie rzeczywistości i granicach naszego wpływu na tę rzeczywistość – zarówno tu i teraz, jak i w przyszłości. 

Zapraszamy nauczycieli szkół warszawskich oraz Mazowsza do bezpłatnego zwiedzania drugiej części wystawy „Przyszłość jest dziś. Misja: Ziemia”.  

Dowiedz się więcej o programie edukacyjnym „Przyszłość jest dziś”.  

Specjalnie dla Was otwieramy wystawę po godzinach. Podczas zwiedzania będą Wam towarzyszyć animatorzy Centrum Nauki Kopernik. Opowiemy o szczegółach programu edukacyjnego towarzyszącego wystawie Przyszłość jest dziś, udostępnimy scenariusze lekcji powiązane z tematyką wystawy. Dodatkowo zobaczycie fragmenty pokazu „Klimat – gorący temat” przygotowanego przez Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Dzięki psycholog dr Magdalenie Budziszewskiej poznacie tematykę depresji klimatycznej wśród młodzieży, a co najważniejsze dowiecie się, jak sobie z nią radzić.  
 
Kiedy: 29 listopada, godz. 18.00.  

Gdzie: Centrum Nauki Kopernik (wejście od strony Planetarium) 

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20  

Zapraszamy nauczycieli klas 7–8 szkół podstawowych oraz szkół średnich. Udział wraz z osobą towarzyszącą.  

WYPEŁNIJ FORMULARZ ZGŁOSZENIA 

Zapraszamy!