null

Sieć na kulturę – bezpłatne kursy online dla dzieci i młodzieży! „Lato w Mieście” on-line

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jak Twoje dziecko powinno zadbać o bezpieczeństwo w sieci? Gdzie najlepiej szukać zasobów cyfrowych? Co trzeba wiedzieć, by korzystać z internetowych usług i serwisów na zaawansowanym poziomie? Doświadczeni trenerzy realizujący projekt „Sieć na kulturę” mogą Ci pomóc i zwiększyć kompetencje Twojego dziecka w ramach jednego z ośmiu tygodniowych kursów w formule online.

https://www.siecnakulture.pl

Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju w ramach Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście” proponuje bezpłatne kursy rozwojowe dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

Wystarczy tydzień, by zrealizować pełny kurs, który realnie podniesie kompetencje i znacznie ułatwi planowanie ścieżki przyszłej edukacji oraz kariery. Bogaty zakres tematyczny obejmuje zarówno miękkie i twarde umiejętności (podstawy programowania, projektowanie graficzne itp.). Merytoryczne programy realizowane przez doświadczonych trenerów pomogą Twojemu dziecku w rozwoju zainteresowań i jednocześnie wyposażą je w przydatną wiedzę!

„Sieć na kulturę” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, którego  celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć.

Do wyboru jest 8 ścieżek tematycznych:

  • Bezpieczne zachowania w sieci
  • Dostępność zasobów cyfrowych online
  • Dziennikarstwo online
  • Edukacja online
  • Kompetencje medialne
  • Korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie
  • Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych
  • Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych

Projekt jest w 100% dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu: https://www.siecnakulture.pl