null

Segreguj, B(i)o warto! - Ekopiknik w Multimedialnym Parku Fontann

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Ekopiknik 2022 w Multimedialnym Parku Fontann, g. 11.00 - 17.00

W sobotę 27 sierpnia, w godzinach 11.00 - 17.00, w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się ekologiczny piknik plenerowy. Na warszawianki i warszawiaków czekają atrakcje w duchu idei zero waste, warsztaty twórcze oraz gry i zabawy plenerowe. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny. Czekamy na Was!

Na najmłodszych czekają wielkoformatowe gry edukacyjne i terenowa gra miejska „Segreguj z głową” oraz upcyklingowy tor przeszkód z odpadów wielkogabarytowych.

Wydarzenie wesprze dwóch „ekspertów od przeróbek”: Yan Cieśla i Artur Indyka.

Podczas Ekopikniku będzie można samodzielnie stworzyć m.in. samonawadniające się doniczki z opakowań PET, worki na buty i torby na zakupy ze zużytych koszulek, koszyki z papierowej wikliny czy aromaterapeutyczne poduszeczki z łuską gryki. A fanom relaksu w pachnącej pianie zdradzimy przepisy na sole do kąpieli oraz peelingi z wykorzystaniem wyłącznie naturalnych komponentów.

Wolontariusze Schroniska w Korabiewicach VIVA poprowadzą warsztaty tworzenia szarpaków dla psów i zabawek dla kotów z odpadów.

Na gości EKOPIKNIKU będą czekali eksperci, którzy opowiedzą o zasadach domowego kompostowania oraz korzyściach z niego płynących. Pokażemy też, jak w prosty i niskobudżetowy sposób stworzyć domowy kompostownik.

Uczestników z zacięciem modowym zapraszamy na warsztaty upcyklingu i przeróbek ubrań, gdzie zgłębią tajniki szycia ręcznego i na maszynie. W pogotowiu będzie czekała „kawiarenka krawiecka” z możliwością drobnych napraw krawieckich.

Nie prowadzimy zapisów na warsztaty.

Wstęp bezpłatny.

Ekopiknik 2022 w Multimedialnym Parku Fontann, g. 11.00 - 17.00
Organizator: Miasto Stołeczne Warszawa Producent: Stołeczna Estrada Partnerzy: MPO, MPWiK, Warszawska Kranówka, Wiem co jem, Przerób-My.