null

Ruszyły szczepienia w szkołach przeciw COVID-19

Drukuj otwiera się w nowej karcie

W szkołach ruszyły dziś szczepienia uczniów od 12 roku życia. W akcję mocno zaangażowały się także warszawskie placówki. Do tej pory w stolicy zaszczepiły się już ponad 72 tysiące dzieci w wieku od 12 do 18 lat, a do akcji szczepień w szkołach zgłosiło się kilka tysięcy uczniów.

W tym roku naukę zdalną zastąpiło nauczanie w trybie stacjonarnym. Tym bardziej istotne jest więc zaszczepienie jak największej liczby osób, w tym uczniów. Do akcji mogą zgłaszać się wszystkie warszawskie szkoły – publiczne i niepubliczne.

– Musimy być przygotowani na czwartą falę pandemii, dlatego rozpoczęliśmy kolejny etap walki z COVID-19. W warszawskich szkołach organizujemy akcję szczepień dla uczniów w wieku 12-18 lat. Co ważne, razem z dziećmi zaszczepić mogą się też rodzice i nauczyciele – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Szczepmy się, od tego zależy bezpieczeństwo i zdrowie nasze i naszych bliskich – dodaje.

Szczepienia – w zależności od liczby chętnych – organizowane są na terenie samych szkół lub w punktach szczepień. Pilotażowo akcję prowadzono wcześniej na terenie Woli.

– Zgodnie z wytycznymi polskiego rządu, szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat mają być prowadzone od dzisiaj przez najbliższy tydzień. Zapewniamy jednak, że w Warszawie – w przypadku dalszego zainteresowania ze strony uczniów czy rodziców – akcja będzie przedłużona – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

Do tej pory w Warszawie przeciwko koronawirusowi zaszczepiło się 1,2 mln osób. W stolicy funkcjonuje łącznie 77 punktów, w których można otrzymać dawkę szczepionki przeciw COVID-19. Nadal działają też punkty weekendowe: w Parku Wodnym Moczydło, Centrum Nauki Kopernik, w warszawskim ogrodzie zoologicznym i przy Skwerze Hoovera. Przez cały tydzień, w godz. 8.00-20.00 działa również miejski punkt szczepień pod Pałacem Kultury i Nauki, gdzie można także odpłatnie wykonać testy na obecność COVID-19.

Zobacz galerię (2 zdjęć)