null

Ruszyło głosowanie w budżecie obywatelskim!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Mieszkanki i mieszkańcy stolicy do 30 czerwca mogą zadecydować o przeznaczeniu ponad 100 mln zł głosując w budżecie obywatelskim. Warszawianki i warszawiacy mogą wybierać spośród 1327 projektów i zadecydować nie tylko o tym, jak zmieni się ich okolica, ale także całe miasto.

Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy – nie trzeba być zameldowanym ani pełnoletnim. Zachęcamy do głosowania przez Internet: bo.um.warszawa.pl . Tutaj można również zapoznać się z opisami projektów poddanych pod głosowanie – zarówno z propozycjami ogólnomiejskimi, jak i dzielnicowymi. Wodny Plac Zabaw w Paru Henrykowskim, wiaty rowerowe dla szkół czy nasadzenia drzew w całej Warszawie – to tylko niektóre z wielu zrealizowanych projektów.

Budżet obywatelski wspiera kształtowanie postaw obywatelskich, uczy reagowania na otaczające dzieci i młodzież potrzeby, a także daje realną możliwość wpływu na otoczenie. Zachęcamy nauczycielki i nauczycieli do poruszenia tematu budżetu obywatelskiego na lekcjach, a także wspierania uczennic i uczniów w świadomym wyborze projektów w oparciu o ich potrzeby. Przydatne mogą być w tym przykładowe scenariusze lekcji dla młodzieży w wieku 12-19 lat, które są dostępne na naszej stronie.

Wyniki głosowania i lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 13 lipca. Ich realizacja rozpocznie się w 2023 roku.

Więcej informacji na stronach: um.warszawa.pl/waw/bo i bo.um.warszawa.pl .