null

Ruszyła rejestracja na Warszawski Salon Maturzystów Perspektywy 2023!

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Salon Maturzystów Perspektywy 2023 (5-29 września) to miejsce, gdzie maturzyści projektują swoją ścieżkę kariery. Jak co roku we wrześniu Fundacja Edukacyjna Perspektywy wraz z uczelniami gospodarzami (w Warszawie jest to Politechnika Warszawska) organizuje ogólnopolską kampanię informacyjną – jednym z miast na trasie Salonu jest oczywiście Warszawa, a 31 sierpnia opublikowany został program
i ruszyła rejestracja na poszczególne spotkania.

Warszawski Salon Maturzystów, który co roku jest jednym z najliczniejszych, jeśli chodzi o uczestników, odwiedzać będzie można 14 i 15 września, w godz. 9.00-15.00. Na Politechnice Warszawskiej (Gmach Główny, pl. Politechniki 1) na zarejestrowanych gości czekają m.in.: wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie (przedmioty główne, a także egzaminy dodatkowe – m.in. z chemii, biologii, geografii, WOS), konsultacje z doradcami zawodowymi i przedstawicielami uczelni (m.in. w sprawie wyboru ścieżki edukacyjno-zawodowej), wykłady na temat trendów na rynku pracy i o sztuce wystąpień publicznych (w kontekście egzaminów ustnych), a także prezentacja oferty edukacyjnej uczelni. W części targowej (wizyta na stoiskach nie wymaga rejestracji) prezentować się będzie kilkudziesięciu wystawców – uczelnie (także m.in. z Krakowa, Wrocławia i in.), wydawnictwa czy organizatorzy szkoleń językowych.

Podczas Salonu każdy zarejestrowany uczestnik odbierze za darmo (lub pobierze kod do e-booka) topową publikację Perspektyw, czyli „Informator dla Maturzystów 2024”. Można w nim znaleźć nie tylko wiarygodne informacje o „nowej” maturze (czyli egzaminach w formule 2023 – harmonogram, porady związane z najważniejszymi przedmiotami maturalnymi itp.), ale też Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 i Ranking Kierunków Studiów (74 najpopularniejsze kierunki!) oraz informacje o zasadach przyjęć na wszystkie uczelnie na rok akademicki 2024/2025.

***

Rejestracja na spotkania: www.salonmaturzystow.pl. Wstęp wolny.

Patron medialny ogólnopolskiej kampanii informacyjnej Salon Maturzystów Perspektywy 2023: strefaedukacji.pl.