null

Rusza konkurs dla szkół: do wygrania ponad 500 mobilnych pracowni komputerowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu projektu kolorowanki. Powinna dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim. Do wygrania mobilne pracownie komputerowe, składające się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania! Termin nadsyłania zgłoszeń mija 30 czerwca.

Jak zgłosić szkołę do konkursu?

Zadania konkursowe różnią się w zależności od wieku uczniów. Szkoła może wysłać tylko jedno zgłoszenie dla danego etapu edukacyjnego. Każde zgłoszenie to szansa na wygranie mobilnej pracowni komputerowej. Jeśli w Waszej szkole są wszystkie wskazane etapy edukacyjne – możecie zdobyć aż trzy nagrody. 

Jak wziąć udział w akcji?

Klasy 1-3: zrealizujcie moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a później przygotujcie projekt kolorowanki, która będzie dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.

Klasy 4-6: zrealizujcie moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotujcie plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.

Klasy 7-8 i ponadpodstawowe: zrealizujcie moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” (kurs w wersji dla klas 7-8), a później pomyślcie i wyślijcie w zgłoszeniu hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.

  • Przygotujcie pracę konkursową – projekt kolorowanki. Powinna dotyczyć sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w internecie i poza nim. Uwaga! Praca (format jpg lub pdf) musi nawiązywać do wiedzy zdobytej w trakcie kursu.
  • Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie konkursu.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursu.