null

Weź udział w programie "Razem w Klasie"

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym programie Razem w Klasie. Projekt wspiera nauczycieli i dyrektorów w pracy z klasami, do których dołączają osoby z doświadczeniem migracji i uchodźstwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Program skierowany jest do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Nauczyciele, którzy przystąpią do projektu, otrzymają dwa pakiety bezpłatnych, drukowanych materiałów, które pomogą zaplanować pracę z klasą, do której dołączają uczniowie i uczennice z Ukrainy. Będą także mogli wziąć udział w serii szkoleń (między innymi kursów dotyczących pracy z uczniami i uczennicami z doświadczeniem migracji, w tym w szczególności z doświadczeniem uchodźstwa, kompetencji międzykulturowych i procesów integracyjnych) oraz w indywidualnych sesjach z trenerami i trenerkami edukacji wielokulturowej.

Jak wziąć udział w programie?

  • Wypełnij formularz zgłoszeniowy, żeby otrzymać materiały.

  • Weź udział razem z inną osobą ze swojej szkoły w szkoleniu online wprowadzającym do pracy z materiałami.
  • Pracuj z uczniami i uczennicami z wykorzystaniem otrzymanych materiałów.

Harmonogram

Druga połowa sierpnia 2022 – pierwszy pakiet materiałów edukacyjnych, dotyczących tematyki integracji,

Wrzesień – październik 2022 – szkolenie online przygotowujące do pracy z materiałami z pierwszego pakietu,

Październik 2022 – czerwiec 2023 – możliwość udziału w dopasowanych do potrzeb szkoły, dyrektorów, nauczycieli, rad pedagogicznych szkoleniach i indywidualnych konsultacjach z naszymi doświadczonymi trenerami i trenerkami edukacji wielokulturowej,

2023, drugi semestr roku szkolnego – drugi pakiet materiałów edukacyjnych dostosowanych do potrzeb zgłaszanych przez szkoły uczestniczące w programie, i szkolenie online przygotowujące do pracy z drugim pakietem materiałów.

Więcej informacji o programie i zgłoszenia: www.szkolazklasa.org.pl/programy/ukraina

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorkami programu:

Alicja Małasiewicz, Katarzyna Gajewska
razemwklasie@szkolazklasa.org.pl