null

Przegląd szkolnych form teatralnych w Teatrze Kamienica

Drukuj link otwiera się w nowej karcie

Tegoroczna edycja Przeglądu Form Teatralnych Magik odbyła się pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Aktorskie umiejętności zaprezentowały zespoły teatralne ze szkół i placówek specjalnych. Przegląd odbył się na scenie Teatru Kamienica 8 maja br. Organizatorem wydarzenia była społeczność Zespołu Szkół Specjalnych nr 85 przy ul. Elektoralnej 12/14.

Zaproszeni widzowie mogli obejrzeć 9 przedstawień, w których prezentowali swoje umiejętności aktorskie uczniowie z niepełnosprawnościami ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 99, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 213, Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 6, Zespołu Szkół Specjalnych nr 85, Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy nr 2 oraz uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Pruszkowie, Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Lesznie. W występach były prezentowane tradycyjne baśniowe motywy i motywy współczesne mówiące o tym, jak ważne są w naszym życiu takie wartości jak miłość przyjaźń, tolerancja, otwartość na innych. Nie zabrakło dowcipu i metafory. Aktorzy prezentowali swoje umiejętności deklamacyjne, wokalne, muzyczne i taneczne. Widzowie podążali za kolejną bajkową narracją, a w przerwach między spektaklami bawili się świetnie z prowadzącymi przegląd - Ambrożym Kleksem i jego uczniem Adasiem Niezgódką, bohaterami Akademii Pana Kleksa.

Pomysły inscenizatorów i kreatywność młodych aktorów oceniało jury przeglądu, w którego składzie znaleźli się przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy i Warszawskiej Spółdzielni Spożywców „Społem”.

Jury wzięło pod uwagę wszystkie elementy przygotowanych spektakli – pomysły na adaptację literackich tekstów, umiejętności aktorów, scenografię, oprawę muzyczną. Niewątpliwie profesjonalna scena dała uczniom  możliwość zaprezentowania pełni swoich możliwości artystycznych.

Występy poszczególnych zespołów aktorskich zostały ocenione wysoko. Wszyscy uczestnicy przeglądu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Było dużo radości, było też ogromne wzruszenie aktorów, którym udało się opanować sceniczną tremę i podczas wręczania nagród mogli pokazać, jak ważne było dla nich uczestniczenie w tym konkursie i jak wiele emocji towarzyszyło ich występom.

Podczas przerwy między kolejnymi spektaklami uczniowie i zaproszeni gości skorzystali z poczęstunku podanego w teatralnym foyer. Organizatorzy przeglądu dziękują serdecznie Dyrekcji Teatru Kamienica za możliwość zorganizowania przeglądu, już kolejny raz, na deskach tej profesjonalnej sceny, tak życzliwej dla działań uczniów z niepełnosprawnościami.

 

 

 

Zobacz galerię (11 zdjęć />)