null

Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym nr 102

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przedszkole powstało w latach 50. i mieści się na Ochocie w trzypiętrowym  budynku mieszkalnym. Zajmujemy parter i I piętro. Jesteśmy przedszkolem czterooddziałowym. Uczęszczają do nas dzieci w wieku 3- 6 lat. Liczebność grup waha się między 20 a 25 dzieci. Oprócz klas poszczególnych grup wiekowych nasze przedszkole posiada:                                       

  •  salę zabaw,  
  •  gabinet logopedyczny,
  •  gabinet psychologiczny,
  •  gabinet terapeutyczny,
  •  Salę Doświadczania Świata.

Każda grupa wiekowa ma swój plac zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Ponadto w ogrodzie wydzielona jest ścieżka rowerowa, dzięki której dzieci uczą się jeździć na rowerkach i poznają elementarne zasady ruchu drogowego.  

W 1996 r. w przedszkolu powstała grupa integracyjna. Rekrutacja do tej grupy odbywa się co cztery lata. 

W ostatnich latach  nasze przedszkole przeszło gruntowną modernizację pomieszczeń i klas przedszkolnych: przebudowano i wyposażono kuchnię, w szatni i na tarasie ułożono antypoślizgową posadzkę, wymieniono podłogi, okna i drzwi, przeprowadzono generalny remont łazienek, urządzono nowocześnie ogród przedszkolny. Teraz nasze przedszkole wygląda estetycznie, jest kolorowe i przyjazne dzieciom. Atrakcyjne pomoce, materiały i przybory sprzyjają twórczym działaniom naszych przedszkolaków.

Typ placówki
Edukacja
Lokalizacja
Ochota
Specjalizacja instytucji
Kształcenie integracyjne, specjalne potrzeby edukacyjne
Godziny pracy
7.00-17.00
Adres
Siewierska 5/7
02-360 Warszawa
Telefon: 22 822 11 57
Faks: 22 822 11 57

Sprawdź lokalizację na mapie

Pomoc dziecku

Filtry