null

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 291 im. prof. dr med. Zofii Falkowskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Przedszkole z Oddziałmi Integracyjnymi zapewnia opiekę, wychowanie, edukację i rehabilitację dzieciom w wieku 3-6 lat posiadającym Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydawane przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. Dzieci niepełnosprawne, z zaburzeniami rozwoju są objęte w naszym przedszkolu opieką specjalistów (psychologa, logopedy, rehabilitanta ruchu, rehabilitanta SI oraz rehabilitanta wzroku) a także mają możliwość uczestniczenia i integracji z rówieśnikami w grupie przedszkolnej. 

W naszym przedszkolu funkcjonują cztery grupy: Misie (3-latki), Żabki (4-latki), Biedronki (5-latki) i Motyle (6-latki). Każda grupa liczy 20-21 dzieci w tym 5-6 dzieci niepełnosprawnych, które bawią się i uczą w przestronnych salach. Do dyspozycji dzieci jest też duży ogród przedszkolny wyposażony w sprzęt ogrodowy.

Dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi mogą dodatkowo korzystać z gabinetów:

  • psychologicznego (a w nim również z sali Doświadczania Świata)
  • logopedycznego
  • ortoptycznego (rehabilitacji wzroku)
  • sali terapii integracji sensoryczne
  • a także w zajęciach muzykoterapii i psychomotoryki.

Dojazd:

Przedszkole usytuowane jest w pobliżu skrzyżowania ulic: Grochowskiej i Podskarbińskiej na warszawskiej Pradze Południe.

Dojazd autobusami linii nr: 102, 125, 135, 311.

Dojazd tramwajami linii nr: 3, 22, 25, 26.

Typ placówki
Edukacja
Lokalizacja
Praga-Południe
Specjalizacja instytucji
Kształcenie integracyjne, specjalne potrzeby edukacyjne
Godziny pracy
poniedziałek-piątek. godz. 7.00 - 17.30.
Kadra

W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna: nauczyciele kontraktowi, mianowani i dyplomowani, wszyscy posiadający wykształcenie wyższe, stale poszerzający i rozwijający swoją wiedzę i umiejętności, osoby młode, aktywne i zaangażowane w pracę na rzecz dzieci. W każdej grupie przedszkolnej pracuje dwóch nauczycieli-wychowawców oraz pedagog specjalny wspomagający dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także psycholog, logopeda, terapeuta SI, rehabilitant wzroku oraz rehabilitant ruchu.

Adres
Siennicka 19b
04-394 Warszawa
Telefon: 22 810 54 59
Faks: 22 810 54 59

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

Pomoc dziecku

Filtry