null

Przedszkole specjalne nr 249 dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym

Drukuj otwiera się w nowej karcie

20110208211557Logo_male_2.jpg

Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Zajęcia prowadzone są w grupach 6-10 osobowych. Dla każdego dziecka tworzone są indywidualne programy edukacyjne określające zakres zintegrowanych działań nauczycieli i specjalistów. Programy przygotowywane są na podstawie diagnozy funkcjonalnej dziecka i dostosowane są do jego potrzeb i możliwości rozwojowych.

Metody pracy opierają się na wykorzystaniu różnych technik i programów. Prowadzimy zajęcia w oparciu o takie metody jak: stymulację polisensoryczną, Poranny Krąg, metodę Dobrego Startu, całościowe czytanie metodą Domana, program aktywności Knillów, metodę Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, alternatywne metody komunikowania się i programy własne (m.in. Program wychowania w przedszkolu specjalnym dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, Program integracji ze środowiskiem, Program usamodzielniania, Program dogoterapii i in.)

Nasza placówka wyposażona jest w niezbędne i nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zajęcia odbywają sie w przestronnych, kolorowych salach (różowej, zielonej, niebieskiej i zółtej). Dysponujemy salą gimnastyczną wyposażoną w sprzęt do zajęć integracji sensorycznej, zajęć muzykoterapii, pokojem do zajęć logopedycznych, terapii psychologicznej oraz salą doświadczania świata.

W przedszkolu realizowane są różne formy współpracy z rodzicami, m.in.: zebrania, zajęcia otwarte, zajęcia warsztatowe, konsultacje, porady, rozmowy indywidualne, imprezy i uroczystości okolicznościowe.

Przedszkole zapewnia dzieciom całodzienne wyżywienie (3 posiłki). W ziązku z różnymi potrzebami dzieci uwzględniami diety zalecane przez lekarzy.

Przedszkole współpracuje z okolicznymi placówkami oświatowymi organizując zabawy, przedstawienia teatralne, festyny.

Dzieci rozpoczynające edukację w przedszkolu zapraszamy razem z rodzicami na zajęcia adaptacyjne, które odbywają sie w maju i czerwcu każdego roku.

Wszystkie zajęcia prowadzone są w formie zajęć indywidualnych, zespołowych i grupowych.

Dojazd:

Dojazd autobusem lub tramwajem do przystanku Wiatraczna

Typ placówki
Edukacja
Lokalizacja
Praga-Południe
Specjalizacja instytucji
Niepełnosprawność umysłowa, Wczesne wspomaganie rodziny z dzieckiem od 0 do 6 lat, Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
Godziny pracy
Przedszkole jest czynne w godz. 7.00 - 17.00
Kadra
  • pedagodzy specjalni (oligofrenopedagodzy),
  • logopeda,
  • psycholog,
  • rehabilitant,
  • nauczyciel gimnastyki korekcyjnej,
  • nauczyciel rytmiki i muzykoterapii.

 

Adres
Kobielska 5
04-359 Warszawa
Telefon: 22 613 91 65

Sprawdź lokalizację na mapie

Trwa wczytywanie mapy. W przypadku problemów proszę wyczyścić ciasteczka.

Pomoc dziecku

Filtry