null

Przedszkole Integracyjne Nr 314

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Siedziba przedszkola mieści się w nowoczesnym budynku specjalnie zaprojektowanym dla zaspokojenia potrzeb dzieci zdrowych i niepełnosprawnych.

Nasi wychowankowie podejmują różworodne formy aktywności w przestronnych, rozświetlonych  salach o powierzchni od 85 do 120 m2. Sale wyposazone są w kąciki tematyczne, które motywują przedszkolaków do twórczego spędzania czasu.

Do ich dyspozycji pozostaje sala gimnstyczna, gabinet wielozmysłowego doświadczania świata i gabinety specjalistyczne przeznaczone do indywidualnej pracy terapeutyczno - korekcyjnej w zakresie terapii logopedycznej, psychologicznej, rehabilitacyjnej, integracji sensorycznej.
Dzieci najmłodsze odpoczywają i relaksują się w specjalnie urządzonej dla tego celu sypialni.
Przedszkole dysponuje samodzielnym terenem zabaw dla dzieci o powierzchni 2000 m2.
Plac zabaw wyposażony jest w urządzenia i zabawki zapewniające zróżnicowane formy ruchu i inspirujące do podejmowania swobodnych form aktywności, a także sprzęt umożliwiający  nabywanie sprawności ruchowej.

W ramach współpracy z rodzicami organizowane są pikniki jesienne, kiermasze świąteczne, festyny rodzinne. Duży nacisk kładziemy również na wyjścia dzieci poza teren przedszkola, zależy nam by brały udział w wycieczkach, wyjściach do teatru, kina lub korzystamy z pomocy rodziców i odwiedzamy ich miejsca pracy.

Dojazd:
Nasza placówka mieści się w al. Krakowskiej, dojechać do nas można tramwajem 9, 7 lub autobusem 154.

Typ placówki
Edukacja
Specjalizacja instytucji
ADHD, nadpobudliwość psychoruchowa, Autyzm, Aspergera zespół, Gotowość szkolna, dojrzałość szkolna, Integracja sensoryczna- diagnoza i terapia, Koncentracja uwagi- zaburzenia, trudnosci, Mowa- zaburzenia rozwojowe, pomoc logopedyczna, Niepełnosprawność ruchowa, Niepełnosprawność umysłowa, Opóźnienie rozwoju psychoruchowego
Godziny pracy
6.30-17.30
Kadra

W przedszkolu Informacje ogólne: zatrudnionych jest 23 nauczycieli, psycholog, logopeda, rehabilitant, terapeuta integracji sensorycznej, 2 pracowników administracji i 11 pracowników obsługi. Nauczyciele rozpoczynający pracę z dziećmi 3-letnimi towarzyszą im aż do ukończenia Przedszkola. Wszyscy nauczyciele posiadają dwukierunkowe przygotowanie do pracy pedagogicznej.To znaczy, że nauczyciele wychowania przedszkolnego mają ukończone studia z zakresu pedagogiki specjalnej w różnych specjalnościach uprawniających do stosowania m.in. terapii. Nauczyciele-pedagodzy specjalni ukończyli studia podyplomowe z zakresu wychowania przedszkolnego bądź pedagogiki elementarnej. Kadra pedagogiczna systematycznie wzbogaca wiedzę i rozwija umiejętności poprzez udział w różnych formach doskonalących, poczynając od kursów, poprzez warsztaty aż po kolejne studia podyplomowe podwyższające kwalifikacje i zwiększające skuteczność podejmowanych działań pedagogicznych.

Adres
1 Sierpnia 36a
02-134 Warszawa
Telefon: 22 886 08 88

Sprawdź lokalizację na mapie

Pomoc dziecku

Filtry