null

Prawa uczniowskie w świecie cyfrowym

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Jakie mamy prawa do korzystania z telefonów w szkole? Jak radzić sobie z hejtem w sieci? Dlaczego potrzebujemy odpoczynku od nowych technologii? Co robić, żeby dbać o prawa młodych ludzi w świecie cyfrowym? Zapraszamy do udziału online w wydarzeniu „Szkolna WYprawa. 3. Warszawska debata o prawach uczniowskich”.

Podczas 3. „Szkolnej WYprawy” chcemy pochylić się nad tematami praw i podmiotowości młodych ludzi w środowisku cyfrowym, przemocy w Internecie, higieny cyfrowej, zasad używania telefonów w szkole, prywatności oraz wykorzystania technologii w edukacji.  

 W spotkaniu wezmą udział m.in. Dyrektorka Biura Edukacji Joanna Gospodarczyk oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady m.st. Warszawy Dorota Łoboda oraz eksperci i ekspertki, którzy będą opowiadać o prawach młodych ludzi w świecie cyfrowym: 

  • Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange 
  • Magdalena Bigaj, prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa 
  • Łukasz Korzeniowski, prezes Stowarzyszenia Umarłych Statutów 
  • Maja Staśko, aktywistka społeczna 
  • Marcin Kruszewski, znany na tiktoku jako „Prawo Marcina” 

Celem debaty jest zainspirowanie szkół i środowiska oświaty do systematycznego podejmowania tematu praw uczniowskich w szkołach oraz wspólnego tworzenia propozycji rozwiązań w tej dziedzinie.   

Wydarzenie odbędzie się 6 października (piątek) 2023 r., od godz. 9.00. Transmisja debaty odbędzie się na kanale YouTube pod tym linkiem https://www.youtube.com/watch?v=lpo3jpUOK0Y i na Facebooku w ramach wydarzenia Szkolna WYprawa. 3. Warszawska Debata o Prawach Uczniowskich.

Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy. 


Więcej informacji o 3. Szkolnej WYprawie znajduje się na facebookowym profilu Warszawskiego Rzecznika Praw Uczniowskich