null

Pozytywna uwaga

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Rusza trzecia edycja inicjatywy grupy rodziców warszawskich uczniów o nazwie „Pozytywna uwaga”. Akcja ta została w 2020 roku doceniona przez dziennikarzy Stołecznej Gazety Wyborczej nominacją do nagrody „Stołki" – dla osób, które przyczyniają się do rozwoju Warszawy.

Celem „Pozytywnej uwagi” jest zachęcanie nauczycieli do mądrego chwalenia uczniów – więcej w ulotce. W szkole nie da się uciec od stopni, ale uznanie nauczyciela może zostać z nami na całe życie. Program uruchamiany jest w listopadzie, bo to najtrudniejszy miesiąc w roku szkolnym – uczniowie są już zmęczeni, szybko robi się ciemno, a nauki coraz więcej. Jak im pomóc?

Niech jak najwięcej uczniów dostanie teraz pozytywną uwagę od swoich nauczycieli – oficjalną, wpisaną do dzienniczków – mówią inicjatorzy akcji.

Zainteresowani programem nauczyciele znajdą też na stronie https://pozytywnauwaga.pl/o-nas/ pożyteczne materiały, które można wykorzystać na lekcjach.  

W tym roku, poza namawianiem do wysyłania pozytywnych informacji, organizatorzy chcą okazać nauczycielom swoją solidarność i docenić niestandardową pracę, zbierając ich osobiste inspiracje zawodowe.

Życzymy wszystkim wielu pozytywnych uwag i zachęcamy do udziału w akcji.

Załączniki: