null

Poszukaj z nami przyjaciela!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: „Druha We Mnie Masz”

Zapraszamy do udziału w projekcie „Druha We Mnie Masz”, stworzonym przez polską młodzież w celu niesienia pomocy ich rówieśnikom z Ukrainy – licealistom i studentom.

Obecny czas jest dla młodych Ukraińców bardzo trudny. Nie tylko ze względu na wojnę. Uchodźcy znaleźli się w nowym, nieznanym im środowisku. A w nim nic nie da takiego poczucia bezpieczeństwa, jak kontakt z drugim człowiekiem – kolegą, osobą bliską. Stąd powyższa inicjatywa.

Skupia się ona na dwóch obszarach: zwykłego, przyjacielskiego wsparcia (w formie rozmowy, spaceru, wspólnego wyjścia do miasta) oraz konkretnej pomocy w szkole czy na uczelni – zapoznanie z polskim systemem edukacji, wsparcie przy rekrutacji, pomoc z aklimatyzacją w nowym miejscu.

Pomysł realizowany jest poprzez specjalną platformę (ze wsparciem Intela i Amazona), która łączy jedną osobę z Polski – pełniącą rolę kolegi, przewodnika, oraz jedną z Ukrainy – potrzebującą wsparcia. By dołączyć do projektu, wystarczy wypełnić krótki formularz, na podstawie którego zostaną dobrane (na podstawie wieku, miejsca zamieszkania, zainteresowań czy znajomości języków) możliwie najlepsze pary.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej, działającej po angielsku, polsku i ukraińsku: https://www.druhawemniemasz.com/,

oraz na facebooku: https://www.facebook.com/druhawemniemasz.