null

Wsparcie dla wcześniaków i ich rodzin

Drukuj otwiera się w nowej karcie
logotyp fundacji medycyny prenatalnej

Oferta bezpłatnego wsparcia dla wcześniaków i ich rodzin w Fundacji Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego.

W ramach pomocy specjalistycznej Fundacja Medycyny Prenatalnej zapewnia rodzicom wcześniaków wsparcie w zakresie konsultacji z: 

 • neurologopedą,
 • psychologiem dziecięcym,
 • neonatologiem,
 • terapeutą integracji sensorycznej,
 • fizjoterapeutą,
 • ortopedą,
 • położną,
 • zapewniamy również możliwość wykonania badania słuchu.

Fundacja medycyny prenatalnej powstała, ponieważ dwójka lekarzy, mama i tata, Nicole i Kuba, doświadczyli najtrudniejszych sytuacji w położnictwie jakie istnieją – poronienia, porodu martwego dziecka i porodu przedwczesnego.

Za każdym razem dali sobie radę, bo mieli siebie. Ale za każdym razem dojrzewała w nich myśl, że dla takich jak oni powinna być instytucja pomocy.

Zbierali w sobie siłę i stworzyli fundację o imieniu ich zmarłego synka. Fundację, która ma nie tylko pomagać rodzinom w sytuacjach w jakich byli oni sami, ale fundację, która ma próbować takim sytuacjom zapobiec poprzez podnoszenie jakości opieki prenatalnej w Polsce. A tym, którzy stracili upragnioną ciążę ma głośno dać znać – TO NIE TWOJA WINA.

Natura jest nieidealna, nie każda ciąża będzie skutkowała porodem zdrowego dziecka. Bez względu na to czy dowiesz się w ciąży, że Twoje dziecko jest chore, czy stracisz ciążę, my chcemy Ci pomóc. Chcemy ci pomóc, bo wiemy co czujesz.

Naszą pomoc kierujemy do kobiet (a także do ich bliskich), które doświadczyły poronienia, martwego urodzenia lub które znajdują się w trudnej sytuacji okołoporodowej. Pomagamy również rodzicom dzieci przedwcześnie urodzonych.

Wsparcie psychologiczne

Udzielamy bezpłatnego wsparcia psychologicznego. Jedną z naszych podstawowych form pomocy jest rozmowa wspierająca, prowadzona przez psychologa poprzez czat, linię wsparcia lub maila pomocowego. Mamy także możliwość umówienia konsultacji online u psychoterapeuty oraz psychiatry.

 1. Telefon Wsparcia Psychologicznego.
  22 350 00 50 (wew. 1)
 2. Poczta WsparciaPsychologicznego.pomoc.psychologiczna@fundacjaernesta.pl

Wsparcie prawne

Udzielamy wsparcia prawnego w zakresie korzystania z uprawnień przysługujących po poronieniu i martwym urodzeniu, a także w przypadku urodzenia dziecka wymagającego opieki szpitalnej. Nasz zespół prawników do każdej sprawy podchodzi indywidualnie.

Poczta Wsparcia Prawnego: pomoc.prawna@fundacjaernesta.pl

Diagnostyka

Obok konsultacji z ginekologiem i położną oferujemy dodatkową diagnostykę kobietom, które znalazły się w sytuacji ciąży zagrożonej/ wysokiego ryzyka oraz u których zostały stwierdzone jakiekolwiek nieprawidłowości lub wada płodu.

Możemy również zaproponować dodatkową diagnostykę kobietom, które doświadczają nawracających poronień. Ponadto mamy możliwość umówienia konsultacji z seksuologiem.

Kontakt: diagnostyka@fundacjaernesta.pl

Wszelka pomoc udzielana przez fundację Ernesta jest bezpłatna. 

Źródło: fundacjaernesta.pl/jak-pomagamy