null

Polska szkoła: ОЗНАЙОМЧИЙ ПУТІВНИК ДЛЯ БАТЬКІВ ТА УЧНІВ

Drukuj otwiera się w nowej karcie
 

Droga Uczennico i Drogi Uczniu!

Wiemy, że Twoje życie bardzo się teraz zmieniło. Trzeba było zostawić wszystko, co znasz i na czym Ci zależy. Ale jesteś w miejscu, w którym na Ciebie czekamy i w którym możesz zostać tak długo, jak będzie to potrzebne.

Witaj w naszym mieście, witaj w nowej szkole! Mamy nadzieję, że wkrótce polubisz Warszawę, bo to miasto od wieków tworzone było przez przybyszów również z innych krajów. Warszawa jest dumna z tego, że tak wielu cudzoziemców uważa ją za swoją drugą ojczyznę. Teraz, kiedy w Twojej ojczyźnie trwa wojna, możemy dać Ci bezpieczne schronienie. 

Jesteśmy też ciekawi Twoich opowieści o rodzinie i kolegach, o Twoich ulubionych miejscach, potrawach i muzyce. W ten sposób lepiej się poznamy i łatwiej nam będzie wspólnie przeczekać ten trudny czas.

Chcemy pomóc Ci w pierwszych dniach pobytu w nowej szkole – przeczytaj proszę, jakie mamy zwyczaje i obowiązki. Wokół Ciebie są nauczyciele i koledzy, którzy będą Cię wspierać, tłumaczyć nowe, nieznane rzeczy. Pamiętaj – jesteśmy po to, by odpowiadać na Twoje pytania i wątpliwości.
Jeśli Twoi bliscy będą potrzebować informacji na temat życia w naszym mieście i w naszym kraju, mogą ich szukać na stronach: um.warszawa.pl oraz eduakcja.um.warszawa.pl

Mimo, że jesteś daleko od domu, wierzymy że w Warszawie znajdziesz nowych przyjaciół
i miejsca, które polubisz. Kiedyś pokażesz je wszystkim tym, za którymi dziś tęsknisz.  

W tym niełatwym czasie jesteśmy dla Ciebie, z Tobą i z Ukrainą.

Prezydent m.st. Warszawy

       Rafał Trzaskowski 


У пакеті є необхідні інформаціі для учнів, котрі першого дня з’являються у школі. Варшавскі пакет містить: схему системи освіти в Польщі, календар навчального року, розпорядок дня школяра, інформацію що потрібно учневі, про щоденник учня, інформацію про позакласні заходи, інформацію про те як подружитися з новими колегами / подругами у школі, система оцінки, шаблони шкільних бланків, міні-словник базових шкільних термінів.


W pakiecie są informacje niezbędne dla ucznia pojawiającego się pierwszego dnia w szkole. Warszawski pakiet zawiera: schemat systemu edukacji w Polsce, kalendarz szkolny, szkolny porządek dnia, informację o rzeczach potrzebnych w szkole, dzienniczek ucznia, informację o zajęciach pozaszkolnych, informację, w jaki sposób można zaprzyjaźnić się z nowymi kolegami/koleżankami w szkole, system oceniania, wzory formularzy szkolnych, mini-słowniczek podstawowych terminów szkolnych.  

Załączniki: