null

Piknikowy koszyk – spotkania animowane dla dzieci z opiekunami

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: M. JAŹWIECKI / MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH

W każdą wakacyjną sobotę zapraszamy najmłodsze dzieci (1-5 lat) i ich opiekunów do wspólnej zabawy na zielonej Łące przed Muzeum POLIN. Każde spotkanie obejmuje 1,5-godzinny program animacji pełnej niespodzianek i zakończonej samodzielną pracą twórczą.

Zawsze o 11.00 będzie czekać na Was edukatorka z koszami piknikowymi pełnymi warzyw lub owoców, z którymi wybierzecie się na łąkę. Każde warzywo lub owoc "weźmiecie pod lupę" i sprawdzicie, czy naprawdę jest ono jadalne. Jaki ma smak i zapach, czy da się je pokroić, utrzeć a nawet ugryźć.

Dowiecie się, czy rzepka jest naprawdę "jędrna i krzepka" i dlaczego z pietruszką jest gorzej "blada, chuda, spać nie może". Będziecie wspólnie bawić się w rymowanie znanych wierszy Brzechwy i Tuwima, a na koniec wzmocnieni zdrowym poczęstunkiem, wykonacie filcowe marchewki, gliniane jabłuszka lub zasiejecie własny ogródek zielonej rzeżuchy.

Pierwszeństwo mają osoby z biletami, w przypadku wolnych miejsc z zajęć mogą korzystać także osoby bez wcześniej zarezerwowanych biletów.

W razie niepogody zajęcia będą odbywać się w Miejscu edukacji rodzinnej "U króla Maciusia".

 

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.