null

Ogólnoświatowe badanie umiejętności czytania - PIRLS 2021. Polscy uczniowie w światowej czołówce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Image by zinkevych on Freepik

Polscy czwartoklasiści pozostają w światowej czołówce pod względem osiągnięć w czytaniu. Średni wynik naszych uczniów wyniósł 549 punktów. Jest to jeden z najwyższych wyników wśród 57 krajów i 8 dodatkowych regionów biorących udział w badaniu PIRLS 2021.

Polscy uczniowie znaleźli się w ścisłej czołówce krajów o najlepszych wynikach. Polski raport z badania przygotował krajowy zespół badania PIRLS w Instytucie Badań Edukacyjnych. Badanie jest organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mierzenia Osiągnięć Szkolnych – IEA.

Polscy czwartoklasiści (wraz z uczniami z Finlandii) uzyskali najlepszy wynik wśród krajów Unii Europejskiej uczestniczących w badaniu (549 pkt.). Znacząco lepsze wyniki uzyskali – podobnie jak w poprzedniej edycji badania – uczniowie z Singapuru (587 pkt.), Hongkongu (573 pkt.), Rosji (567 pkt.) i Anglii (558 pkt.). 

Więcej informacji na stronie: https://www.ibe.edu.pl/index.php/pl/aktualnosci/2005-pirls-2021-poznalismy-wyniki-miedzynarodowego-badania-postepow-bieglosci-w-czytaniu

 

Załączniki: