null

O kosmosie przy kawie: 2021/2022 Mission X – trenuj jak astronauta

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: esero

25 listopada, godz. 18:00 Centrum Nauki Kopernik zaprasza na spotkanie z cyklu „O kosmosie przy kawie”. Tematem będzie jedno z wyzwań Biura Edukacji ESA – projekt Mission X.

Mission X to międzynarodowy projekt edukacyjny, prowadzony przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) we współpracy z koordynatorami krajowymi w 24 krajach. Koncentruje się na sprawności fizycznej oraz prawidłowym odżywianiu dzieci i młodzieży. Zespoły uczniów i uczennic wykonują zadania, za które zdobywają punkty. Zadania fizyczne pomagają w wykształceniu siły, wytrzymałości, koordynacji i orientacji przestrzennej. Zadania naukowe koncentrują się na tematach naukowo-przyrodniczych i pozwalają ćwiczyć pracę metodą naukową oraz współpracę w zespole. Nauczyciele otrzymują poradnik powitalny pokazujący, jak krok po kroku prowadzić wyzwanie oraz zestawy ćwiczeń, scenariusze lekcji, filmiki z astronautami.

Projekt Mission X został opracowany przez naukowców kosmicznych i profesjonalistów fitness pracujących z astronautami i agencjami kosmicznymi na całym świecie, by wspierać szkoły w rozwoju dzieci i młodzieży z naciskiem na zdrowy styl życia. 

Uczestnicy porozmawiają o:

  • przebiegu wyzwania
  • wysyłaniu zgłoszeń
  • roli opiekuna/opiekunki zespołu
  • materiałach ich wspierających
  • materiałach, które warto polecić uczniom i uczennicom
  • wprowadzaniu zadań w kalkulatorze
  • harmonogramie wyzwania
  • społeczności wyzwania: https://www.facebook.com/MissionXPolska

Gościem specjalnym będzie krajowa koordynatorka wyzwania Mission X, Elżbieta Rząca – nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Gdowie. Opowie o wszystkich elementach projektu i odpowie na wszelkie pytania.

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM: https://us06web.zoom.us/j/86398344664

Szczegóły: https://esero.kopernik.org.pl/mission-x-trenuj-jak-astronauta-2021-22/

 

Zobacz wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1001529970706204