null

Największy w Polsce sportowy konkurs dla szkół podstawowych

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Fundacja Pho3nix już po raz drugi zaprasza szkoły do współpracy przy największym konkursie sportowym dla szkół pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Pho3nix Active School.

Konkurs dedykowany jest dla uczniów szkół podstawowych i jest całkowicie bezpłatny, a łączna pula nagród sięga ponad 1 000 000 złotych.

Celem akcji jest zaangażowanie jak największej liczby szkół i uczniów do aktywności fizycznej i sportowego, zdrowego trybu życia. W pierwszej edycji projektu w 2021 roku wzięło udział ponad 800 szkół i ok. 200 000 dzieci z całej Polski. Efekty akcji można zobaczyć na stronie internetowej Pho3nix Kids. Celem II edycji jest zaangażowanie ok. 1000 szkół i dotarcie do ponad 500 000 dzieci i zainspirowanie ich do uprawiania sportu.

Pho3nix Active School trwa od 30 kwietnia do 15 maja 2022 roku i jest poprzedzone 3 miesiącami przygotowań. Zadaniem szkół i uczniów jest przygotowanie jak największej liczby różnorodnych inicjatyw sportowych (zawodów, biegów, turniejów etc.) i zaangażowanie do nich jak największej liczby dzieci ze szkoły i okolicy, tak aby następnie poprzez relacje foto i wideo jury i publiczność mogły wyłonić zwycięzców konkursu na najbardziej inspirującą szkołę.

ZAPISZ SZKOŁĘ DO PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

W tym roku po raz kolejny nagrodzimy aż 100 najbardziej aktywnych placówek w całej Polsce jednodniowymi warsztatami sportowymi. Podczas warsztatów dzieci będą mogły osobiście spotkać się z czołowymi sportowcami, sprawdzić swoje predyspozycje oraz poznać nowe dyscypliny w pełnej pozytywnej energii atmosferze.

Dodatkowo 10 szkół otrzyma dofinansowanie do sprzętu sportowego o łącznej wartości aż 75 000 zł.

A najbardziej zaangażowane szkoły w Pho3nix Active School zostaną zaproszone do wskazania uczniów, którzy dostaną pełne dofinansowanie do obozów Pho3nix Kids – ponad 500 miejsc!

Suma wszystkich nagród to ponad 1 000 000 złotych.

Każda zaangażowana szkoła ma szansę wygrać!

Szczegółowe informacje: