null

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Laureatka z roku 2021 roku - Marta Florkiewicz-Borkowska - wraz z wyróżnionymi, Kapitułą Nagrody oraz prezesem Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Trwają zgłoszenia do Nagrody im. Ireny Sendlerowej. Do 24 września br. możecie zgłaszać kandydatów i kandydatki - osoby, które, niezależnie od stażu pracy i prowadzonych zajęć, potrafią rozbudzać wrażliwość i empatię u swoich uczniów i uczennic. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych.

O nagrodzie

Nagroda przyznawana jest od 16 lat. Trafia do nauczycielek i nauczycieli, dla których praca wychowawcza jest pasją.

Pierwszych laureatów konkursu wybrała osobiście Irena Sendlerowa w 2006 roku. Od tego czasu każdego roku Kapituła konkursu wybiera około 10 nominowanych, a wśród nich laureatkę lub laureata.  

Jak zgłosić kandydatkę lub kandydata

Zgłoszenia w tej edycji przyjmowane są do 24 września 2023 roku pod tym linkiem. Wytypować można siebie samego lub wybraną osobę.

W zgłoszeniu wystarczy podać dane kontaktowe wybranej osoby i kilkuzdaniowe uzasadnienie, dlaczego warto przyznać nagrodę tej kandydatce/ temu kandydatowi. 

Następnie osoba wytypowana otrzymuje mejl z informacją o zgłoszeniu do Nagrody i z prośbą o wypełnienie formularza. To najważniejszy etap.

Do formularza należy dołączyć:

  • min. 2 rekomendacje (jedną z nich może być np. filmik),
  • pisemną wypowiedź w formie osobistej refleksji na temat pracy i podejmowanych działań,
  • dokumenty, które potwierdzają zaangażowanie nominowanej osoby w obszarze związanym z Nagrodą oraz prezentują przebieg i efekty tej działalności (można wgrać do 5 załączników, ale ich dostarczenie nie jest obowiązkowe).

Formularz wypełniony przez kandydata lub kandydatkę będzie rozpatrywany przez Kapitułę Nagrody. 

Więcej informacji znajduje się na stronie Nagrody.