null

Nagroda im. Aliny Margolis-Edelman

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czarno-białe zdjęcie uśmiechniętej Aliny Margolis-Edelman; obok tekst "nie godziła się z krzywdą, cierpieniem, niesprawiedliwością. Każde skrzywdzone dziecko, każdy skrzywdzony człowiek, był dla niej wyzwaniem i obowiązkiem"

Już w listopadzie poznamy zwycięzców tegorocznej edycji Nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. Wyróżnienie trafi do osób i organizacji pozarządowych, zasłużonych w działalności na rzecz pomocy dzieciom. Do 24 września br. można zgłaszać swoich kandydatów.

W tym roku nagroda przyzna zostanie po raz trzynasty. Ma na celu promowanie i docenianie osób i organizacji, które z energią, pasją i oddaniem pomagają dzieciom, dając im siłę, poczucie bezpieczeństwa i wiarę we własne możliwości. Nagroda to dowód uznania dla nich, ale też sposób pielęgnowania pamięci o Alinie Margolis-Edelman, wybitnej lekarce i społeczniczce, uczestniczce powstania warszawskiego, założycielce naszej Fundacji, która całe swoje życie poświęciła pomocy ludziom, a dzieciom w szczególności.

Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali, która odbędzie się 17 listopada w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Więcej o nagrodzie i formularz zgłoszeniowy: